,
Czeski koordynator ds. Trójmorza Jan Sechter: potrzebujemy gwałtownego wzrostu gospodarczego. Inicjatywa ma działać w tym kierunku
Trójmorze

– W okresie popandemicznym potrzebujemy gwałtownego wzrostu gospodarczego. Inicjatywa ma działać w tym kierunku, a także między innymi podnosić bezpieczeństwo energetyczne. Jako krajowi koodynatorzy powinniśmy działać, tworząc kontakty czy sieci powiązań, aby w ten sposób usprawnić i przyspieszyć realizowanie naszych planów – oświadczył czeski koordynator ds. Trójmorza Jan Sechter.

– Podzielę się swoim doświadczeniem z Czech, jako krajowy koordynator Trójmorza przy Prezydencie Republiki Czeskiej. Jeżeli chodzi o infrastrukturę, transport czy energetykę mamy do czynienia z dwoma rodzajami współpracy czy synergii. Są takie o charakterze międzynarodowym, jak na przykład Via Carpatia, ale też takie, które są dwustronne – powiedział podczas II Forum Regionów Trójmorza.

Jak dodał, „w przypadku tej drugiej grupy w naszym kontekście obecnie w realizacji jest wiele projektów właśnie między Polską a Czechami”. 

– Powinniśmy motywować samorządy, aby angażowały się w różne projekty, nawet w te międzynarodowe. Należy pamiętać, że przecież na końcu beneficjentami tych działań będą po prostu obywatele z miast, wsi i miasteczek – mówił Jan Sechter.

Komentarze (0)

Powiązane artykuły