,
Dziesiąty epizod podcastu – nowości z regionu Trójmorza

Portal Trójmorze wychodzi naprzeciw swoim czytelnikom i oferuje nowy format. Najnowsze informacje dotyczące państw Trójmorza są dostępne także w formie audio na platformach YouTube oraz Spotify. Wszystko co ważne dla regionu, w krótkiej audycji dostępnej z każdego miejsca na świecie.

Inicjatywa Trójmorza rozwija się niezwykle dynamicznie. Żeby dostarczać naszym odbiorcom aktualne i różnorodne treści, oprócz artykułów, analiz i raportów dostępne są także materiały audio. W odcinku dziesiątym zostały poruszone m.in. takie kwestie jak:

  • Niemieckie (i nie tylko) zapowiedzi drogi ku federalizacji UE.
  • Czy czeka nas Unia Wschodnia i Zachodnia?
  • Ćwiczenia Rosji przy granicy z Ukrainą. Rosja nie zaatakuje sąsiadów w 2022 roku? 
  • Trzydzieści lat po upadku Związku Radzieckiego.
  • Przywódcy Serbii, Albanii i Macedonii Północnej podpisali nowe umowy w ramach inicjatywy „Otwarte Bałkany”.

Specjalnie zaproszonymi gośćmi byli:

  • Dominika Cosic – Korespondentka TVP w Brukseli, wcześniej (od 2005) korespondentka w Brukseli tygodnika Wprost i Dziennika Gazety Prawnej. Specjalizuje się także w tematyce bałkańskiej. Autorka m.in „Balkan Express”, „Od Horyzontu do przewodnictwa” i „Uśmiech Dalidy”. Absolwentka slawistyki na UJ. – https://twitter.com/dominikacosic
  • Dr Agnieszka Rogozińska – Członek Rady Programowej Instytutu Nowej Europy. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce. Sekretarz redakcji czasopism „Polityka i Bezpieczeństwo” oraz „Niepodległość: czasopismo poświęcone najnowszej historii Polski”. Stażystka Biblioteki Polskiej w Paryżu, Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, Uniwersytetu Lumsa w Rzymie i Uniwersytetu w Cordobie.

Odcinek jest już dostępny dla naszych słuchaczy:

Youtube – https://youtu.be/aNGOcjWZsXM

Spotify – https://open.spotify.com/episode/4otjQtNDp5Rm1gGq2du0t1?fbclid=IwAR3c1iQLQLaJQ5LK2bcKocTH31oqkVtuDjiHxrTPKsWODc4tDMznJjESrj0

Zapraszamy do słuchania!

Prowadzący:

Dr Aleksander Olech – ekspert Portalu i Fundacji Trójmorze, a także Dyrektor Programu Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Nowej Europy. Specjalizuje się w tematyce zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego.

Michał Banasiak –współpracownik Instytutu Nowej Europy. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz studia wschodnie. Były dziennikarz Polsat News i redakcji zagranicznej TVP.

Komentarze (0)

Powiązane artykuły