,
Litewski minister obrony: Mińsk skierował ciężar ataku hybrydowego na Polskę
Granica polsko-białoruska

Litewski minister obrony Arvydas Anušauskas oświadczył, że atak hybrydowy Białorusi został skierowany „przede wszystkim przeciwko Polsce”.

Polska Agencja Prasowa cytuje wywiad Anuszauskasa dla rozgłośni Żiniu Radijas. Szef resortu obrony mówi w nim, że Mińsk ciężar działań hybrydowych z Litwy na Polskę. Jak wskazał, w letnich miesiącach „potok nielegalnych migrantów z Białorusi na Litwę był dziesięcio-, dwudziestokrotnie większy niż do Polski”. Obecnie sytuacja jest zgoła odmienna.

Arvydas Anušauskas stwierdził, że sytuacja na granicy litewsko-białoruskiej już się ustabilizowała. Jednak nie można mówić o jej opanowaniu dopóki nie ustała presja migracyjna ze strony Białorusi.

Tymczasem polska Straż Graniczna poinformowała, że do godz. 16.00 w czwartek stwierdzono 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Polską. „Obawiamy się, że padnie kolejny rekord. Strona białoruska ściąga coraz większe grupy cudzoziemców na swoje terytorium, które potem brutalnie zmusza do przekroczenia granicy z Polską” – czytamy w komunikacie SG.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Fot. Straż Graniczna

Komentarze (0)

Powiązane artykuły