Projekt Grant

Głównym celem jest funkcjonowanie Centrum badań nad transformacją gospodarczą państw Trójmorza będzie wzmożenie debaty i zwiększenie świadomości
organizacji i obywateli w przedmiocie współpracy społecznej gospodarczej, finansowej wokół Inicjatywy Trójmorza.

Głównym zadaniem Centrum będzie zorganizowanie szeregu rzetelnych debat i przygotowanie raportów na temat możliwości współpracy pomiędzy państwami
Trójmorza, w obliczu wyzwań związanych z wyzwaniami XXI wieku. Obecnie brakuje fachowych analiz eksperckich dotyczących przedmiotowej tematyki Trójmorza,
zwłaszcza w kontekście zmian w globalnym modelu łańcuchów dostaw, GreenDeal.
Potrzebne też jest uświadomienie obywateli odnośnie istoty problematyki Trójmorza i jej znaczenia w obecnych międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Eksperci Projektu


Magdalena Stryja

Adwokat

Adw. Magdalena Stryja jest pierwszym w Polsce prawnikiem (Legal Fellow) przyjętym w poczet międzynarodowej organizacji Centre for International Sustainable Development Law posiadającej status konsultacyjny przy ONZ.

Laureatka międzynarodowej Nagrody International Legal Specialist Award for Climate Change za rok 2019. – przyznanej przez międzynarodową organizację Centre for International Sustainable Development Law za wybitny wkład i niestrudzone poświęcenie w przyczynianiu się do osiągania Celów Zrównoważonego Rozwoju w szczególności w zakresie zmian klimatu oraz sprawiedliwej transformacji.

Marta Rodzeń

Prawnik

Jest prawnikiem odpowiedzialnym za zagadnienia związane z Life Science & Healthcare. Specjalizuje się w kwestiach związanych z szeroko pojętym prawem żywnościowym i związanych z tym regulacjami prawnymi zarówno europejskimi, jak i krajowymi. W szczególności bliskie są jej zagadnienia wprowadzania do obrotu, znakowania, kwalifikacji, czy dokumentacji obejmującej wszelkiego rodzaju żywność, produkty lecznicze, kosmetyki, jak również doradztwo w zakresie obsługi podmiotów znajdujących się na rynku spożywczym, farmaceutycznym, czy kosmetycznym.

Posiada także doświadczenie z zakresu prawa spółek, gospodarczego oraz medycznego. Dodatkowo, wspiera przedsiębiorców w kwestiach związanych z reklamą, czy prezentacją produktów, zwłaszcza suplementów diety oraz prowadzeniem postępowań przed organami i sądami administracyjnymi, czy sądami cywilnymi.

Artur Barański

Ekspert ds. social media, marketingu oraz organizacji eventów

Magister inżynier (elektrotechnika, energetyka). Posiada kilkuletnie doświadczenie w logistycznej realizacji wydarzeń stacjonarnych, hybrydowych oraz online. Koordynował zespoły odpowiedzialne za przeprowadzenie spotkań stacjonarnych konferencji, briefingów oraz debat. Jednym z głównych filarów jego działalności jest obszar komunikacji oraz public relations.
Posiada doświadczenie w zarządzaniu profilami firm i osób w mediach społecznościowych, od tworzenia analiz aktualnych polityk i strategii komunikacyjnych, przez bieżącą obsługę profili w mediach społecznościowych (treści tekstowe, grafiki, filmy), po planowanie i realizację kampanii promocyjnych w social mediach. Prowadzi również doradztwo z zakresu wystąpień publicznych i kwestii wizerunkowych, przekazu werbalnego oraz mowy ciała. Kierował również projektami IT (m.in. aplikacje mobilne, serwisy i strony www oraz systemy ERP). Działa aktywnie w obszarze projektowania doświadczeń użytkownika (UX/UI), a na co dzień interesuje się sztuką efektywnego przekazywania treści w prezentacjach multimedialnych.

Adrian Siemiński

Ekspert branży motoryzacyjnej

Ekspert branży motoryzacyjnej, zawodowo z nią związany. Specjalizuje się w gospodarce odpadami niebezpiecznymi. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na Wydziale Mechanicznym, na kierunkach logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych oraz logistyka przedsiębiorstw.

Andrzej Skrobiszewski

Manager z obszaru B+R

jest menedżerem i ekspertem z udokumentowanymi sukcesami w realizacji projektów B+R. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie z zakresu tworzenia i wdrażania innowacyjnych oraz rozwojowych rozwiązań. Dodatkowo swoje umiejętności w biznesie stale rozszerza w obszarze zarządzania projektami, sprawozdawczości czy raportowania. Co-founder R&D Hub Sp. z o.o, której główną częścią działalności jest realizacja projektów rozwojowych oraz innowacyjnych, jak również doradztwo w zakresie prawa żywnościowego, własności intelektualnej czy prawa nowych technologii. Spółka zajmuje się również obsługą administracyjną, tworzeniem dokumentacji projektowej czy kompleksową obsługą sprawozdawczą na rzecz klientów. Ponadto współtwórca Fundacji R&D Hub, która skupia się na dostarczeniu polskiemu społeczeństwu wiedzy na temat: innowacji, przemysłu 4.0, zero waste, gospodarki obiegu zamkniętego, rynku rolno-spożywczego i rolnictwa, społecznych i gospodarczych konsekwencji wprowadzenia modelu niemarnowania żywności.

Marcel Bartczak

Ekspert ds. ekonomii politycznej

Absolwent i stypendysta programu Future Leaders uczelni Royal Holloway, University of London na kierunku BSc Politics, Philosophy, and Economics oraz London School of Economics, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii politycznej. Specjalizuje się w polityce monetarnej i zielonej transformacji rynków kapitałowych.

Współorganizator i analityk badawczy LSE SU Polish Economic Forum 2021, największej konferencji o Polsce organizowanej poza granicami kraju.

Prof. Alexandra R. Harrington

Doktor nauk prawnych

Prof. Alexandra R. Harrington jest założycielką i dyrektorem wykonawczym Center for Global Governance and Emerging Law oraz dyrektorem badawczym Centre for International Sustainable Development Law.

Prof. Alexandra Harrington pełniła funkcję Fulbright Canada Special Foundation Fellow w Balsillie School of International Affairs w Waterloo w Kanadzie jak również funkcję Kierownika Fulbright Canada Research Chair in Global Governance w latach 2018–2019 w Balsillie School of International Affairs.

Weronika Herdzina

Ekspert ds. inwestowania odpowiedzialnego społecznie i ESG

Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Ekonomia Przedsiębiorstwa oraz studentka Wydziału Projektowania Uniwersytetu SWPS na kierunku UX Research & Design. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z inwestowaniem odpowiedzialnym społecznie i ESG.

Zaangażowana społecznie na rzecz Samorządu Studentów WNE UW, a w poprzednim roku akademickim Przewodnicząca Komisji UW HERE Zarządu Samorządu Studentów UW.

Pasjonuje się psychologią i gimnastyką artystyczną.

Centrum badań nad transformacją gospodarczą państw Trójmorza 

Głównym celem jest funkcjonowanie centrum badań nad transformacją gospodarczą państw Trójmorza będzie wzmożenie debaty i zwiększenie świadomości organizacji i obywateli w przedmiocie współpracy społecznej gospodarczej, finansowej wokół Inicjatywy Trójmorza.

Głównym zadaniem Centrum będzie zorganizowanie szeregu rzetelnych debat i przygotowanie raportów na temat możliwości współpracy pomiędzy państwami Trójmorza, w obliczu wyzwań związanych z wyzwaniami XXI wieku. Obecnie brakuje fachowych analiz eksperckich dotyczących przedmiotowej tematyki Trójmorza, zwłaszcza w kontekście zmian w globalnym modelu łańcuchów dostaw, GreenDeal. Potrzebne też jest uświadomienie obywateli odnośnie istoty problematyki Trójmorza i jej znaczenia w obecnych międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Skip to content