„Czym jest Trójmorze?”. Czesko-polskie dyskusje w Pradze

Podziel się tym wpisem:

W praskiej Bibliotece Václava Havla odbędzie się organizowana przez Instytut Polski w Pradze dyskusja polskich i czeskich ekspertów dotycząca współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza. Wśród debatujących będzie Grzegorz Górny, prezes Stowarzyszenia Trójmorze.

Wydarzenie odbędzie się dziś (15 września) o godz. 19.00.

Podczas dyskusji poruszone zostaną kwestie dot. wzmocnienia połączeń na osi Północ-Południe i potencjału Inicjatywy jako akceleratora rozwoju gospodarczego regionu. Rozmówcy spróbują odpowiedzieć sobie na pytanie czy Trójmorze to format, który pozwoli przeciwstawić się działaniom Kremla w tej części Europy.

W dyskusji polskich i czeskich ekspertów „stronę polską” reprezentować będą: Grzegorz Górny, prezes Stowarzyszenia Trójmorze i prof. Piotr Bajda z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, politolog zajmujący się między innymi Grupą Wyszehradzką.

Czechy reprezentować będą: Jiri Šitler, dyplomata i dyrektor oddziału Europy Środkowej w czeskim MSZ, Martin Svárovskský, kierownik Programu Strategii Bezpieczeństwa Europejskiego ośrodka European Values oraz Jan Sechter wiceminister transportu, pełnomocnik Republiki Czeskiej ds. Inicjatywy Trójmorza.

Moderatorem będzie czeski dziennikarz Marek Hudema.

Skip to content