Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

Grupa PGE rozpoczęła dystrybucję węgla

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Spółka Grupy PGE – PGE Paliwa, rozpoczęła sprzedaż węgla importowanego dla określonej grupy odbiorców. Są to klienci instytucjonalni (np. szpitale, szkoły czy ośrodki zdrowia), przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności zawodowej wykorzystują węgiel (w tym gospodarstwa rolne lub gospodarstwa ogrodnicze) oraz pośredniczących podmiotów węglowych.

Cena węgla opałowego typu ekogroszek/groszek lub orzech to około 2100 zł netto plus VAT plus akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem. Cena węgla typu miał energetyczny to około 1700 zł netto plus VAT plus akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem. Minimalny wolumen dostawy wynosi około 25 ton i wielokrotność tej ilości – informuje w komunikacie Grupa.

Grupa PGE to ważny element bezpieczeństwa energetycznego państwa. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego zostaliśmy zobligowani do zapewnienia odpowiedniej ilości węgla na potrzeby sektora komunalnego i odbiorców indywidualnych. Wywiązujemy się ze swojego zadania i rozpoczynamy dystrybucję sprowadzonego węgla – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

Prezes przypomniał także, że PGE Paliwa „importuje węgiel tylko i wyłącznie od sprawdzonych kontrahentów”. Każdy transport surowca jest kontrolowany w kontekście jakości – zarówno w porcie nadania transportu, jak i w porcie końcowym.

Badania jakości węgla wykonywane są przez niezależne, akredytowane laboratoria. Ich wyniki są potwierdzone certyfikatem – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Szczegóły oferty PGE Paliwa, niezbędne informacje i formularz zamówienia znajdują się na stronie www.gkpge.pl/zakup-wegla. Nie ma możliwości złożenia zamówienia drogą telefoniczną, ale uruchomiona została dedykowana sprzedaży węgla infolinia.

Po uzupełnieniu formularza na stronie www, tj. złożeniu zapytania o ofertę, pracownik Działu Handlowego PGE Paliwa skontaktuje się z klientem w celu przedstawienia szczegółowej oferty i podpisania umowy sprzedaży węgla. Transport węgla jest po stronie odbiorcy. Węgiel będzie do odbioru we wskazanym przez PGE Paliwa miejscu. Ustalenie czasu i miejsca odbioru nastąpi telefonicznie po kontakcie przez PGE Paliwa – instruuje PGE.

Spółka PGE Paliwa w czerwcu tego roku skontaktowała się z 350 ciepłowniami w kraju. Przedłożono informację o „możliwości złożenia oferty na zakup paliwa dla systemów ciepłowniczych”. Co więcej, w sierpniu, spółka rozesłała pismo do ponad 2,8 tys. jednostek należących do samorządu terytorialnego. Przekazano w nim informację o możliwości zakupu węgla na potrzeby lokalnych ciepłowni i elektrociepłowni. We wrześniu spółka przypomniała o ” możliwości rejestracji spółek komunalnych jako pośredniczących podmiotów węglowych upoważnionych do zakupu i sprzedaży węgla mieszkańcom gminy”.

Zwracam się do wszystkich wójtów, starostów, aby spółki komunalne działające na Państwa terenie rejestrowały się jako pośredniczący podmiot węglowy. Dzięki temu będą mogły kupować węgiel sprowadzany przez PGE Paliwa i sprzedawać go mieszkańcom Państwa gminy. W ten sposób zapewnią Państwo mieszkańcom możliwość szybkiego zakupu węgla na cele opałowe – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Materiał sponsorowany

Skip to content