Grupa Wyszehradzka solidaryzuje się z Polską w sprawie kryzysu migracyjnego

Podziel się tym wpisem:

Źródło zdjęcia: gov.pl

„W tej sprawie można stworzyć pewną grupę poparcia”. Lachert o działaniu V4 ws. kryzysu na granicy

23 listopada, redaktor naczelny Portalu Trójmorze Jakub Lachert w wywiadzie dla Polskiego Radia 24, w programie „Świata Podgląd” stwierdził, że w przypadku kryzysu migracyjnego Polska może liczyć na solidarność w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Węgry, które prowadzą politykę zorientowaną raczej na budowanie partnerskich stosunków z Rosją, jednocześnie wspierają Polskę w wysiłkach na rzecz zakończenia kryzysu migracyjnego, który stanowi zagrożenie również dla Budapesztu.

Jednakże to wsparcie do działań Warszawy w sprawie kryzysu migracyjnego z Białorusią nie jest tożsame z kwestią budowania wspólnej polityki wschodniej. Z kolei Czechy i Słowacja, niezależnie od postaw niektórych polityków, prezentują podobną optykę z Polską w sprawie polityki zagranicznej wobec Rosji widząc w działaniach Kremla zagrożenie dla swoich interesów, komentował Jakub Lachert.

Dostęp do nagrania: https://www.polskieradio24.pl/130/8359/Artykul/2854488,W-tej-sprawie-mozna-stworzyc-pewna-grupe-poparcia-Lachert-o-dzialaniu-V4-ws-kryzysu-na-granicy

Skip to content