Autor: Tomasz Teluk

Kolejna katastrofa kolejowa w Czechach. Ekspres z Monachium zderzył się z pociągiem regionalnym

Podziel się tym wpisem:

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę rano w województwie pilzneńskim na zachodzie Czech. Zderzyły się dwa składy – jeden Monachium-Praga, który nie zatrzymał się na sygnał ostrzegawczy stop oraz jadący w przeciwnym kierunku pociąg regionalny. Do kolizji doszło w pobliżu miejscowości Milavcze.

Na miejscu pracują służby. Zginęły trzy osoby, dwóch maszynistów i jedna pasażerka, kilkadziesiąt jest rannych. W akcji ratunkowej biorą udział jednostki z Czech i Niemiec.

Tragiczne skutki wypadków

To niestety nie pierwszy wypadek kolejowy u naszych południowych sąsiadów. W zeszłym roku w wyniku podobnego zdarzenia zginęły dwie osoby a 24 zostały ranne. W 2008 r. w Studence doszło do tragedii z udziałem Eurocity Kraków-Praga zginęło wówczas 7 osób, a 67 pasażerów odniosło rany.

Najtragiczniejszy w skutkach był wypadek pod Řikonínem w grudniu 1970 roku. Pociąg relacji Bukareszt – Praga najechał na wykolejone wagony pociągu towarowego. Do zdarzenia doszło na moście. Katastrofa kosztowała życie 31 pasażerów, a rannych zostało 18 osób.

Fot. Jan Hamáček/Twitter

Skip to content