„Made in Poland”. Trzeci dzień Kongresu „Polska Wielki Projekt”

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Przed nami trzeci i ostatni dzień XIII Kongresu „Polska Wielki Projekt”. W programie znajdzie się m.in. debata na temat polskiego sukcesu za granicą oraz przyszłości konserwatyzmu.

TRANSMISJA:

W niedzielę, ostatniego dnia kongresu, zaplanowano panel „Zielone miasta przyszłości” z udziałem dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki Bolesława Stelmacha, architekta i urbanisty Jana Beliny-Brzozowskiego (BBGK Architekci) i Urszuli Forczek-Brataniec (Katedra Architektury Krajobrazu). Natomiast w panelu „Wojna i kultura” rozmawiać będzie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, historyk, prof. Wojciech Roszkowski i p.o. dyrektora generalnego rezerwatu Ławra Kijowsko-Peczerska Maksym Ostapenko.
W sobotę podczas uroczystości wręczona zostanie nagroda im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a w niedzielę – medal „Odwaga i Wiarygodność”.

Krasnodębski podkreślił, że nagroda im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jest przeznaczona dla twórców. Jak dodał, ostatnio wyróżniono m.in. profesora Andrzeja Nowaka czy profesora Ryszarda Legutko.

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundancja Trójmorze.

Więcej informacji: www.polskawielkiprojekt.pl

Redakcja/pap/polskieradio24.pl/Polska Wielki Projekt

Fot. Twitter/@WielkiProjekt

Skip to content