Nie ma zagrożenia klimatycznego. Polityka zmian klimatu jest ideologiczna

Autor: dr Tomasz Teluk
Podziel się tym wpisem:

Ponad 1200 naukowców, w tym noblistów, podpisało deklarację o braku zagrożenia klimatycznego. Dokument kwestionuje prowadzoną politykę zmian klimatu pod przywództwem Unii Europejskiej i Niemiec.

Dokument podpisała rzesza naukowców, w tym takie sławy jak laureat Nagrody Nobla z Norwegii prof. Fizyki Ivan Giavier, geofizyk prof. Reynauld Du Berger z Uniwersytetu w Quebec, prof. Seok Soon Park z wydziału Nauk Środowiska i Inżynierii Uniwersytetu w Seulu, prof. Jan-Erik Solheim z Uniwersytetu w Oslo czy prof. Alberto Prestininzi z Uniwersytetu Sapienza w Rzymie i wielu innych.

Deklaracja jasno stwierdza to, co wiadomo już od dawna. Kwestie klimatu stały się narzędziem w rękach ideologów, polityków i biznesu. Naukowcy kwestionują też instrumenty matematycznego modelowania i przewidywania zmian klimatu.

„Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, podczas gdy polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa” – czytamy w dokumencie. „W przyszłości badania nad klimatem muszą kłaść znacznie większy nacisk na naukę empiryczną”.

„Nie ma zagrożenia klimatycznego” – deklaruje grupa ponad 1200 naukowców. Protestują oni także przeciwko cenzurze i szykanowaniu tych środowisk, które sprzeciwiają się dominującej narracji o zmianach klimatu powodowanych działalnością człowieka, odwołując się do racjonalizmu.

„Naukowcy powinni otwarcie odnosić się do niepewności i przesady w swoich przewidywaniach globalnego ocieplenia, podczas gdy politycy powinni beznamiętnie liczyć zarówno rzeczywiste koszty, jak i wyimaginowane korzyści płynące z ich działań politycznych” – czytamy w dokumencie.

Przedstawiciele nauki zwracają uwagę, że to głównie czynniki naturalne, a nie antropogeniczne powodują ocieplenie, ponadto ocieplenie jest znacznie wolniejsze niż przewidywano. Stawia to pod znakiem zapytania modele matematyczne forsowane przez takie organizacje jak IPCC. Profesorowie przestrzegają także przed demonizowaniem dwutlenku węgla.

„CO2 to pokarm roślinny, podstawa wszelkiego życia na Ziemi. CO2 nie jest zanieczyszczeniem. Jest niezbędna dla całego życia na Ziemi. Fotosynteza to błogosławieństwo. Więcej CO2 jest korzystne dla przyrody, zazieleniając Ziemię: dodatkowy CO2 w powietrzu sprzyja wzrostowi globalnej biomasy roślinnej. Jest również dobry dla rolnictwa, zwiększając plony zbóż na całym świecie” – powtarzają to, co stanowi elementarz biologii i nauk o ziemi.

Krytykują także działania mediów i alarmistyczne informacje powielane przez liderów opinii. „Globalne ocieplenie nie zwiększyło klęsk żywiołowych. Nie ma żadnych statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i tym podobne klęski żywiołowe lub powoduje ich częstsze występowanie” – piszą sygnatariusze deklaracji. 

„Nie ma zagrożenia klimatycznego. Dlatego nie ma powodu do paniki i niepokoju” – konkludują.

Pełny tekst dostępny jest pod linkiem: https://clintel.org/world-climate-declaration/

fot. pixabay/Derks24

Skip to content