Niemcy wspierają Putina i Białoruś w kryzysie migracyjnym

Autor: Dr Tomasz Teluk
Podziel się tym wpisem:

źródło zdjęcia: Belsat.eu

Szokujące słowa ze strony rzecznika Bundestagu i czołowego polityka SPD, największej partii w niemieckim parlamencie. Nils Schmid proponuje, aby migrantów stacjonujących na granicy polsko-białoruskiej przyjęła Ukraina.

„Nils Schmid, rzecznik niemieckiego Bundestagu i Partii Polityki Zagranicznej Partii Socjaldemokratycznej (SPD), proponuje zaangażowanie Ukrainy w rozwiązanie problemu uchodźców na granicy polsko-białoruskiej” – czytamy na portalu Deutsche Welle.

Jak powiedział polityk w wywiadzie dla niemieckiej Deutschlandfunk, możliwe byłoby uzgodnienie z Ukrainą przyjmowania uchodźców w czasie, gdy rozpatrywany jest ich wniosek o azyl w UE. „W ten sposób możemy wyjaśnić, że nie każdy uchodźca automatycznie dołączy do Unii Europejskiej” – powiedział Schmid, cytowany przez dw.com

Niemiecka optyka na wojnę hybrydową Kremla

W ten sposób socjaldemokraci otwarcie wsparli Kreml i Mińsk w wojnie hybrydowej z Unią Europejską. Schmid nie sprecyzował, czy migranci mają być przetransportowani w asyście KGB i GRU. Wygląda, że Berlin akceptuje Ukrainę jako strefę wpływów Moskwy. Świadczy o tym przede wszystkim gazowy układ z Kremlem, wykluczający Ukraińców.

Socjaldemokrata skrytykował traktowanie przez Polskę migrantów próbujących nielegalnie przedostać się do kraju z Białorusi. Według niego niedopuszczalne jest zawracanie migrantów na Białoruś bez możliwości ubiegania się o azyl w UE.

Polityk ostrzegł nasz kraj, że Polska musi przestrzegać norm międzynarodowych, w szczególności zapewnić potrzebującym podstawową ochronę humanitarną i prawo do rozpatrzenia wniosku o azyl.

Skip to content