Orlen przejął 17 samoobsługowych punktów tankowania w Niemczech

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Spółka przekazała w komunikacie, że Orlen Deutschland przejął od OMV 17 samoobsługowych punktów tankowania w Niemczech. Tym samym, w przeciągu dwóch lat liczba punktów ładowania pojazdów elektrycznych zwiększy się do ponad 430.

W komunikacie PKN Orlen poinformował, że w sumie liczba stacji paliwowych obsługiwanych przez niemiecki oddział Orlen Deutschland, wynosi obecnie ponad 600. Co więcej, koncern poinformował, że na początku czerwca b.r. Orlen przejął od austriackiej firmy OMV kolejnych 17 samoobsługowych punktów w krajach związkowych: Bawarii (13 lokalizacji), Badenii-Wirtembergii (3) i Hesji (1).

„Każda z nich przejdzie rebranding i będzie działać pod marką ORLEN express” – czytamy w komunikacie.

Wcześniej Orlen Deutschland kupił 56 stacji paliw OMV Deutschland GmbH w Turyngii i Saksonii.

Orlen stawia na elektryki

W komunikacie spółka przypomniała, że do 2030 roku w planach jest uruchomienie w sumie 3,5 tys. stacji paliw na rynkach detalicznych, na których jest obecna.

„To o 400 punktów więcej niż dotychczas, przy czym nowe stacje powstaną głównie za granicą, w tym m.in. w Niemczech” – przekazał Orlen.

Niemcy są także dla Orlenu rynkiem, na którym spółka chce intensywnie rozwijać punkty ładowarek elektrycznych.

„Zgodnie ze zaktualizowaną strategią Orlen 2030, koncern planuje do końca dekady mieć 10 tysięcy ładowarek, głównie w Polsce, Czechach i Niemczech. Tylko w najbliższych dwóch latach liczba stacji ładowania w Niemczech ma wzrosnąć do ponad 430” – poinformowała spółka.

Orlen Deutschland ma w Niemczech stacje pod marką Star i Orlen. Działa tam od 2003 r. PKN Orlen podaje, że obecnie jest właścicielem 3 tys. stacji paliw na 5 rynkach w regionie (na Litwie, na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach i w Niemczech) oraz 2,3 tys. punktów gastronomicznych.

orlen/pap

fot. twitter/@Salon24pl

Skip to content