Orlen rozszerza swoje zasięgi. Kupi kilkanaście stacji paliw w Niemczech

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Ekspansja polskiej spółki trwa. Grupa Orlen finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii. Po sfinalizowaniu transakcji PKN Orlen będzie posiadać sieć w sumie 604 obiektów.

Dotychczas stacje koncernu w Niemczech zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych landach.

Grupa Orlen finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii” – ogłosił PKN Orlen.

Zakup stacji – jak podaje spółka – uzupełni jej „geograficzny zasięg”, gdyż dotychczas obiekty zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych krajach związkowych naszego zachodniego sąsiada.

„Finalizujemy zakup 17 stacji w południowych Niemczech. Transakcję finansujemy ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji Lotosu. Dzięki temu przyspieszamy rozwój niemieckiej sieci i uzupełniamy jej dostępność o południowe landy, gdzie dotychczas nie byliśmy silnie obecni” – podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek we wpisie na Twitterze.

Obecnie w Niemczech w sieci Grupy ORLEN działa łącznie 587 stacji. Powstanie w Niemczech sieci stacji ORLEN to efekt decyzji niemieckiego urzędu antymonopolowego, który w 2003 r. wydał zgodę na nabycie przez koncern BP udziałów operatora stacji Aral, pod warunkiem sprzedaży przez BP 4 proc. łącznego udziału stacji BP/Aral w niemieckim rynku detalicznym. 495 stacji, zlokalizowanych głównie w północnych i zachodnich landach, przejęła wówczas Grupa ORLEN. W ciągu ostatnich 10 lat koncern zainwestował w Niemczech ponad 300 mln euro, przede wszystkim w modernizację i rozwój sieci stacji paliw – przypomniała spółka w komunikacie.

PAP/PKN Orlen

fot. twitter/@PKN_ORLEN

Skip to content