PGE wesprze Ustkę w rewaloryzacji terenów zielonych

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

PGE Baltica włączy się do udziału w programie Zielona Ustka. Zakłada on, że w mieście zostaną zmodernizowane istniejące już tereny zielone i powstaną nowe. To kolejny projekt związany z budową w Ustce bazy operacyjno-serwisowej dla morskich farm wiatrowych Grupy PGE oraz Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej.

„W porcie w Ustce powstanie baza operacyjno-serwisowa dla naszych morskich farm wiatrowych. Przez tę inwestycję zwiążemy się z miastem na wiele lat. Chcemy być dobrym sąsiadem, dlatego włączamy się także w miejskie inicjatywy, które poprawiają jakość życia mieszkańców Ustki” – mówi Dariusz Lociński, prezes zarządu PGE Baltica

Prezes PGE Baltica dodał, że grupa PGE „prowadzi w zielonej zmianie”. „Jesteśmy liderem nie tylko transformacji polskiej energetyki, ale także wspieramy wszelkie inne projekty zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce. Zaangażowanie się w program Zielona Ustka jest właśnie przykładem takiego działania” – dodał.

„Program Zielona Ustka w zamierzeniu ma poprawić jakość terenów zielonych w naszym mieście, ale też włączyć mieszkańców w ich modernizację czy budowę. Tak poważny partner jakim jest PGE Baltica z pewnością będzie wiatrem w żagle dla realizacji celów programu. Dziękuję serdecznie Zarządowi spółki za udzielone wsparcie, ale słowa wdzięczności kieruję też do naszych aktywnych mieszkańców. To dzięki ich pomysłom powstaną w Ustce ciekawe zielone miejsca, gdzie nie tylko dobrze spędza się czas, ale też zdobywa wiedzę o otaczającej przyrodzie” – podkreśla Jacek Maniszewski, Burmistrz Miasta Ustka.

List intencyjny ws. współpracy przy programie został podpisany w Porcie Ustka 17 października 2022 roku podczas prezentacji planów PGE Baltica dotyczących utworzenia bazy operacyjno-serwisowej na potrzeby morskich farm wiatrowych budowanych przez Grupę PGE.

Zielona Ustka to program zazieleniania przestrzeni publicznych w mieście poprzez m.in. tworzenie nowych lub odnawianie już istniejących rabat, łąk kwietnych, nasadzeń przyulicznych i parków. Ma on charakter budżetu obywatelskiego – to mieszkańcy zgłaszają projekty do realizacji.

Materiał sponsorowany

fot. twitter/PGE

Skip to content