Pierwszy w Polsce kierunek zarządzania procesami inwestycyjnymi w morskiej energetyce wiatrowej otwarty

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Z inwestycjami idzie także rozwój w formie edukacji. Jak poinformowała Grupa PGE w komunikacie „Morska energetyka wiatrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji” to całkowicie nowy kierunek studiów podyplomowych, który został opracowany wspólnie przez PGE Polską Grupę Energetyczną oraz warszawską Uczelnię Łazarskiego. 15 października odbyła się uroczysta inauguracja studiów.

„Cieszę się, że możemy rozpocząć pierwszy semestr pierwszych w Polsce studiów podyplomowych poświęconych w całości procesowi zarządzania przygotowaniem i realizacją inwestycji w morskie farmy wiatrowe. Tworzący się dopiero w Polsce sektor offshore wind potrzebuje i będzie potrzebował wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego inwestujemy w przygotowanie kadr, które w najbliższej przyszłości zasilą polską morską energetykę wiatrową” – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

Prezes podziękował pracownikom Grupy PGE oraz władzom uczelni za „doprowadzenie do skutku naszej wspólnej inicjatywy”.

„Słuchaczom studiów, a także wykładowcom, życzę owocnej współpracy przez cały okres studiów. Wspólnie zbudujmy kadry dla polskiego offshore” – dodał Wojciech Dąbrowski.

W skład kadry wykładowców na kierunku „Morska energetyka wiatrowa: zarządzanie, przygotowanie i realizacja inwestycji” wchodzą eksperci z Grupy PGE, wśród nich także specjaliści, którzy zbierali doświadczenie w offshore wind za granicą – przekazała Grupa w komunikacie.

***

PGE współpracuje z czołowymi polskimi ośrodkami naukowymi, kształcąc kadry pod budowę krajowego rynku morskiej energetyki wiatrowej. PGE współpracuje z Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Morskim w Gdyni, Uczelnią Łazarskiego w Warszawie, Państwowym Instytutem Geologicznym, Instytutem Morskim w Gdańsku oraz Instytutem Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk i Instytutem Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk. Dodatkowo, PGE współpracuje ze szkołami technicznymi i branżowymi, jak Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 – Technikum nr 2 w Malborku czy Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku.

Materiał sponsorowany

fot. twitter/PGE

Skip to content