Polecamy najnowszą książkę o zwalczaniu terroryzmu!

Podziel się tym wpisem:

Z radością informujemy, że ekspert Portalu i Fundacji Trójmorze dr Aleksander Olech wydał swoją najnowszą książkę pt.: „Walka z terroryzmem. Polskie rozwiązania a francuskie doświadczenia”. Jest to pozycja, która traktuje o najskuteczniejszych metodach i sposobach przeciwdziałania terroryzmowi. Przede wszystkim wskazano na doświadczenia najbardziej atakowanego członka UE w XXI wieku – Francji oraz rozwiązań wykorzystywanych w państwie, które jest wschodnią granicą NATO i UE – Polsce.

Francja, która to jest najczęściej atakowanym państwem Unii Europejskiej, zmagała się i zmaga z różnego rodzaju typami terroryzmu: antykolonialnego, nacjonalistycznego, separatystycznego i islamskiego. Polska, choć nie była dotychczas celem ataków terrorystycznych, to z racji swojego położenia na wschodniej granicy NATO oraz Unii Europejskiej odgrywa istotą rolę w zakresie bezpieczeństwa na Starym Kontynencie, co skłania do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem. Choć oba państwa różnią się poziomem zagrożenia terrorystycznego, to łączy je współpraca w zakresie bezpieczeństwa w ramach struktur euroatlantyckich. Co więcej, Francja i Polska posiadają jedne z najnowszych na świecie regulacji prawnych dotyczących walki z terroryzmem.

Jako portal Trójmorze zachęcamy do zakupu książki dra Aleksandra Olech, która w kompleksowy sposób przedstawia świat walki z terroryzmem. Wyróżniono wszystkie kluczowe elementy budowania strategii antyterrorystycznej. Od procesu legislacyjnego, przez tworzenie i nadzorowanie służb powołanych do realizacji zadań kontrterrorystycznych, a także określenie międzynarodowych zagrożeń, po przedłożenie kluczowych rozwiązań dla państw NATO i UE. Na jej łamach, w ramach wywiadów eksperckich, udzieliło się 24 ekspertów z 8 państw. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich interesujących się bezpieczeństwem, wyzwaniami dla służb w Polsce oraz francuskim systemem walki z terroryzmem.

Bezpośredni link do zakupu na stronie wydawnictwa Difin: https://ksiegarnia.difin.pl/walka-z-terroryzmem-polskie-rozwiazania-a-francuskie-doswiadczenia?search=olech

Serdecznie polecamy,

Fundcja oraz Redakcja Portalu Trójmorze

Skip to content