Polska firma ubiera olimpijczyków z ośmiu krajów

Autor: Michał Banasiak
Podziel się tym wpisem:

fot. Materiały prasowe OTCF

Zawodnicy z rekordowej liczby reprezentacji będą w czasie zimowych igrzysk w Pekinie występować w strojach polskiej marki odzieżowej 4F. Przygotowane przez nią kolekcje trafiły do sportowców z Polski oraz siedmiu innych państw europejskich.

Należąca do spółki OTCF z Wieliczki marka 4F od 2010 roku i zimowych igrzysk w Vancouver przygotowuje stroje dla polskich olimpijczyków. W następnych latach nawiązywano kolejne współprace: z komitetami olimpijskimi Łotwy, Serbii, Chorwacji i Grecji.                                                        

4F stał się stałym złotym partnerem Łotewskiego Komitetu Olimpijskiego, zobowiązując się do zaopatrywania naszych olimpijczyków w konkurencyjne wyposażenie aż do Paryża 2024- powiedział Karlis Lejnieks, sekretarz generalny Łotewskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na letnich igrzyskach w Tokio, rozegranych w ubiegłym roku, w strojach polskiego producenta rywalizowali też zawodnicy z Litwy, Słowacji, Serbii i Macedonii Północnej – w sumie z ośmiu krajów. Teraz ten wynik został wyrównany, chociaż nastąpiła pewna zmiana: zamiast reprezentantów Macedonii Północnej marka ubierze Portugalczyków.

Przygotowując wszystkie kolekcje na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, inspirowaliśmy się ekstremalnymi miejscami i warunkami – przede wszystkim surową atmosferą północnych krain – Arktyki i obecnych tam gór lodowych.  Do tego sięgnęliśmy po wizje futurystyczne. W efekcie w kolekcjach olimpijskich przygotowanych na Pekin 2022 pojawiają się m.in. naturalne kolory skał i piasku, a także kolor indygo przywołujący na myśl krystalicznie czyste jeziora górskie, ale też żywe odcienie żółci i limonki – reklamuje Wojciech Harus, head designer kolekcji olimpijskich marki.                                          

Spodziewam się, że będziemy kontynuować naszą współpracę z marką 4F, która coraz mocniej podbija europejski i światowy rynek. To także dowód na to, że chorwaccy sportowcy są w dobrych rękach – mówi Zlatko Matesa, prezes Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego.

4F współpracuje nie tylko z olimpijczykami. Marka od lat dostarcza stroje polskim narciarzom, łyżwiarzom szybkim, lekkoatletom i piłkarzom ręcznym. Regularnie zwiększa się też jej obecność poza granicami Polski. Od 2018 roku w strojach z logo 4F startują biathloniści ze Słowacji, a od 2019 także lekkoatleci z Litwy i skoczkowie narciarscy z Czech.

Skip to content