Polska i Wielka Brytania najsilniejsi sojusznicy! Kolejne spotkanie! Johnson przyjeżdża do Warszawy

Podziel się tym wpisem:

Andrzej Duda spotka się w czwartek 10.02.2022 r., w Pałacu Prezydenckim z brytyjskim premierem Borisem Johnson. Tematy są oczywiste: bezpieczeństwo, Ukraina, znakomita współpraca polsko-brytyjska. Wielka Brytania to jeden z naszych najbliższych partnerów i sojuszników w Polski w NATO.

Niedawno jeszcze – jako pierwsi – Brytyjczycy wysłali swoich żołnierzy na granicę polsko-białoruską. Wówczas to oni dali sygnał Europie, że Polska potrzebuje pomocy, a A. Łukaszenka wykorzystuje broń demograficzną do manipulowania decyzjami czołowych polityków UE. Londyn i Warszawa zjednoczyły się i zacieśniły więzi.

Pod koniec listopada 2021 roku premier Mateusz Morawiecki wizytował premiera Wielkiej Brytanii, a spotkanie na Downing Street w Londynie uznano za sukces. Boris Johnson powiedział, że jest bardzo wdzięczny za wizytę polskiej dyplomacji. Podkreślił, iż docenia przyjazd polskiego premiera i jego ogromne chęci do współpracy. Ponadto brytyjski premier stwierdził, że jest to idealny moment dla Wielkiej Brytanii na zaangażowanie we współpracę z Polską, a także najwyższy czas, aby stanąć ramię w ramię na przeciwko tym, którzy próbowali sprowokować kryzys migracyjny m.in. na polskich granicach.

Teraz Londyn i Warszawa wysyłają do Kijowa broń. Wszystkie trzy państwa są gotowe na międzynarodowy sojusz. Co prawda obecnie może on mieć charakter stricte polityczno-militarny, ale nie oznacza to, że wkrótce nie zostanie poszerzony o kwestie handlowe i gospodarcze.

Wielka Brytania będzie mieć faktyczny wpływ na sytuację w Europie, a Polska oraz Ukraina zyskały sojusznika, który podziela ich interesy w kwestii bezpieczeństwa. Taka perspektywa dla każdego z państw jest wręcz idealna.

Warszawa zacieśnia współpracę z Londynem. To bardzo dobry znak w kontekście obecnej rywalizacji w Europie Wschodniej.

Skip to content