Polska: kolejny rekord generacji prądu z odnawialnych źródeł energii

Podziel się tym wpisem:

Jak przekazały Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), w piątek, 9 kwietnia, padł rekord generacji energii z OZE. Wyniosła ona 7860,3 MW.

Spółka poinformowała, że poprzedni taki rekord stwierdzono 21 marca bieżącego roku. Wynosił on wówczas 6572,1 MW, a więc prawie 1300 MW mniej.

W szczytowym momencie OZE odpowiadały za 35 proc. krajowego zapotrzebowania na energię. PSE przekazały także, że za 2779 MW wytworzonej mocy odpowiedzialna była fotowoltaika. Źródła wiatrowe wygenerowały ponad 5000 MW.

Instytut Energetyki Odnawialnej: 2020 r. najlepszy w historii fotowoltaiki w Polsce

Tymczasem według informacji Instytutu Energetyki Odnawialnej, moc wytwarzania energii z fotowoltaiki może wynieść w tym roku 6,1 GW. Już 2020 r. był dla tej formy pozyskiwania prądu bardzo dobry. Moc źródeł fotowoltaicznych wyniosła bowiem ponad 3900 MW i wzrosła o ok. 200 procent.

„Tym samym, wg Solar Power Europe, w 2020 roku Polska znalazła się tuż za podium pod względem przyrostu mocy zainstalowanej PV w Unii Europejskiej, wyprzedzona jedynie przez takie kraje jak Niemcy, Holandia i Hiszpania” – pisze portal BiznesAlert.pl.

Źródła: PSE, BiznesAlert.pl

Skip to content