Polska otwiera prestiżowy ranking CNN. To do nas warto podróżować

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Jak co roku amerykańska stacja CNN przygotowała prestiżowy ranking miejsc na świecie, które warto odwiedzić, wybierając się na urlop. W tym roku po raz pierwszy, nasz kraj zajął 1. miejsce w zestawieniu.

Choć autorzy rankingu nie wymieniają konkretnych miejscowości ani regionów w Polsce, do których zagraniczni turyści powinni się udać, CNN zaznacza, że cały kraj jest warty uwagi. Polska opisana została jako kraj ciekawy, warty odwiedzenia, chociażby ze względu na ilość uchodźców wojennych z Ukrainy jaką przyjęliśmy. To właśnie podkreśla CNN mówiąc o Polsce, jako kraju, który powinien być jednym z celów podróży. Stacja podkreśla, że za naszą gościnność i okazaną dobroć – warto oddać nam szacunek, udając się do Polski na wakacje.

Nowy rok to także nowe rankingi i zestawienia popularności miejsc na świecie, które każdy turysta czy podróżnik powinien odwiedzić. Choć rankingi przygotowywane są przez najróżniejsze strony internetowe, blogi czy kanały na YouTube, zestawienie CNN należy do tych najbardziej prestiżowych. Amerykański gigant ocenia kraje/regiony/miasta pod wieloma aspektami: przyjaznej atmosfery, zabytków, miejsc kultury czy możliwości komunikacyjnych. Do tej pory w rankingu nie znalazła się Polska.

Wszystko zmieniło się w 2023 roku, kiedy to nasz kraj, z dotąd nieobecnego w zestawieniu, stał się liderem rankingu. Jednak nie tylko decyzja wydaje się być zaskakująca. Także jej uzasadnienie.

Jak przekonuje w swojej rekomendacji dziennikarka CNN Julia Buckley: „Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Powodem jest okazanie solidarności z krajem, który z kolei, okazał solidarność z narodem ukraińskim” – przekonuje dziennikarka.

Dziennikarka dodała, że wojna choć tocząca się poza granicami naszego kraju, ma wpływ na turystykę, która mocno ucierpiała na odpływie turystów. Ci przestraszeni wojną na Ukrainie, odwoływali rezerwacje nawet w Polsce, zaraz po jej wybuchu. Jak podkreślają autorzy zestawienia, Polsce należy okazać szacunek na „niesioną uchodźcom z Ukrainy pomoc”. Taki szacunek można okazać poprzez odwiedziny polskich miast – podkreślają autorzy.

W rankingu znalazły się 23. pozycje. Zaraz za Polską uplasowała się Australia Zachodnia oraz brytyjski Liverpool.

CNN

fot. pixabay/studioyayo

Skip to content