Portal Trójmorze partnerem medialnym Samorządowego Kongresu Gospodarczego II Forum Regionów Trójmorza

Podziel się tym wpisem:

W dniach 29-30 czerwca w Lublinie odbędzie się Samorządowy Kongres Gospodarczy II Forum Regionów Trójmorza. Wydarzenie będzie okazją do eksperckich dyskusji na najważniejsze tematy dla regionu. Nie zabraknie wystąpień najwyższych przedstawicieli polskich władz. Portal Trójmorze jest jednym z partnerów Kongresu.

Wydarzenie organizują wspólnie: samorząd woj. lubelskiego, Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego i Lubelskie Centrum Konferencyjne. Patronat honorowy objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Miło nam poinformować, że portal Trójmorze znalazł się wśród partnerów medialnych wydarzenia.

Pod tym adresem można zarejestrować swój udział w Samorządowym Kongresie Gospodarczym II Forum Regionów Trójmorza.

Jak piszą organizatorzy na stronie Forum, tematyką wystąpień i eksperckich dyskusji będą między innymi kwestie współpracy gospodarczej, kluczowych sektorów, na których skupia się Inicjatywa Trójmorza, a więc: cyfryzacją, energetyką i logistyką, ale też rolnictwu czy turystyce.

Lublin, jako miejsce organizacji wydarzenia, wpisuje się też w kontekst wspólnego regionalnego dziedzictwa. „Lublin i region lubelski zapisały się w historii Europy w sposób unikalny. To tutaj na mocy zawartej w 1569 r. Unii Lubelskiej powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów, która przez ponad 200 lat była najbardziej demokratycznym wieloetnicznym państwem w Europie. W oparciu o to przesłanie naszych przodków pragniemy budować przyszłość i siłę gospodarczą całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Skip to content