Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

Prezydent Bułgarii o Trójmorzu: kluczem do sukcesu jest wspólna wola polityczna i oddanie wobec naszych wartości

Podziel się tym wpisem:

– Szczyt Trójmorza to wyraźny dowód, że dzięki naszej politycznej woli i ciężkiej pracy Inicjatywa szybko się rozwija, jest coraz atrakcyjniejsza, nie tylko regionalnie – mówił prezydent Bułgarii Rumen Radew podczas dyskusji drugiego dnia Szczytu Trójmorza.

Rumen Radew, gospodarz Szczytu Trójmorza, uczestniczył w piątek w panelu dyskusyjnym poświęconym Trójmorzu, a także uroczystym przekazaniu prezydencji w Inicjatywie Łotwie. Przy obu okazjach zabrał głos mówiąc o perspektywach Trójmorza.

– Ambicje Incjatywy pokazały także deficyty Trójmorza, np. w kwestii budżetu. To z pewnością pole do dalszych dyskusji. Moim zdaniem Kluczem do naszego sukcesu jest wspólna wola polityczna i oddanie wobec wartości, które wyrażają się właśnie w koncepcie Trójmorza – mówił.

„Tkwi w nas ogromny potencjał”

Z kolei pierwszego dnia Szczytu Trójmorza, otwierając wydarzenie, bułgarski przywódca podkreślił, że „Trójmorze udowodniło samo sobie, że na poziomie prezydenckim może być platformą do dyskusji, a także identyfikacji strategicznych celów przyspieszających wzrost gospodarczy poprzez energetykę, transport czy cyfryzację”.

– Jesteśmy świadomi, że nasze cele są ekstremalnie ambitne. Jednak wiemy jednocześnie, jak ogromny potencjał w nas tkwi. Potencjał, który może zostać uwolniony, dzięki współpracy przy zdobywaniu publicznego wsparcia – wskazał.

Skip to content