Prezydent Estonii: dzięki Inicjatywie Trójmorza zaczęliśmy wierzyć w siebie, w nasz region

Podziel się tym wpisem:

– Trójmorze w końcu przynosi konkretne rezultaty. Mamy Fundusz, które dokonuje realnych inwestycji – powiedziała pierwszego dnia Szczytu Trójmorza Kersti Kaljulaid, prezydent Estonii.

Polityk podkreśliła, że Inicjatywa Trójmorza już „ma swoje osiągnięcia”. – Dzięki niej zaczęliśmy wierzyć w siebie, w region, a nasze przedsiębiorstwa ze swoją działalnością przekraczają kolejne granice, współpracując między sobą – stwierdziła.

– Dostrzegam teraz o wiele większą współpracę biznesową pomiędzy firmami czy państwami Trójmorza. Patrząc na Estonię, jeszcze cztery lata temu nie było praktycznie żadnych przedsięwzięć sięgających choćby Polski. Obecnie się to zmieniło i dostrzegam tam dużą aktywność – podkreśliła Kaljulaid.

Prezydent Estonii wskazała, że „Inicjatywa wypełnia infrastrukturalną lukę inwestycyjną w każdym obszarze”. – Zajmujemy się transportem, inwestujemy w energetykę i rurociągi. Ale co najważniejsze, zawsze jest przy tym obecna sfera cyfryzacji – przekonywała podczas prezydenckiego panelu w trakcie Szczytu Trójmorza w Sofii.

Skip to content