Profesor Przemysław Żurawski vel Grajewski został powołany na Przewodniczącego Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności przy Prezydencie RP

Podziel się tym wpisem:

Źródło zdjęcia: Kancelaria Prezydenta RP

Wiceprezes Stowarzyszenia Trójmorze Profesor Przemysław Żurawski vel Grajewski został powołany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na Przewodniczącego Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności.

Nowopowstała rada składa się z przedstawicieli służb mundurowych, osób doświadczonych w służbie w armii, przedstawicieli świata nauki oraz ekspertów, m.in z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Sytuacja bezpieczeństwa nie jest dzisiaj łatwa i to w wielu aspektach. Ostatnie dziesięciolecia postawiły nas w obliczu zupełnie nowej formuły konfliktu, jakimi są konflikty i ataki o charakterze hybrydowym – mówił Andrzej Duda, dziękując za gotowość do tego, aby wspomóc funkcjonowanie głowy państwa w zakresie spraw związanych z bezpieczeństwem, ocenie obecnych, a także przyszłych zagrożeń oraz w wypracowaniu strategii rozwojowej.

Zadaniem Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności będzie przygotowywanie ekspertyz dla Prezydenta RP dotyczących głównych wyzwań dla bezpieczeństwa kraju. Jednocześnie rada będzie opracowywać analizy rozwiązań prawnych dotyczących bezpieczeństwa oraz obronności.

W skład rady weszli:

Przemysław Żurawski vel Grajewski – Przewodniczący Rady

Andrzej Zybertowicz

Izabela Albrycht

Katarzyna Chałubińska–Jentkiewicz

Jerzy Chmielewski

Grzegorz Hałupka

Antoni Z. Kamiński

Krzysztof Pobuta

Roman Polko

Filip Seredyński

Przemysław Wywiał

Tomasz Zdzikot

Skip to content