Rekord kolejnego polskiego lotniska. Rzeszów coraz bardziej atrakcyjny

Podziel się tym wpisem:

Port Rzeszów-Jasionka w styczniu br. obsłużył prawie 62 tys. pasażerów. To najlepszy wynik w styczniu, w historii portu i o 7 proc. lepszy niż w porównywalnym okresie w 2023 roku.

Prezes lotniska Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak ocenił, że wynik jest niezwykle dobrym prognostykiem na przyszłość i świetnym otwarciem roku.

Rekord za rekordem

Rzecznik lotniska Waldemar Mazgaj przekazał natomiast dokładne dane. Wynika z nich, że najwięcej, bo prawie 28 tys. pasażerów obsłużył w tym okresie Ryanair, który lata na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina.

LOT obsłużył ponad 14 tys. osób, które latały do Warszawy i Mediolanu, a w czarterach do Egiptu (4 tys. osób). Niewiele mniej było ich w samolotach Wizz Air do Rzymu i Lufthansy do Monachium.

„W styczniu najczęściej wybieranymi kierunkami okazały się Warszawa, Londyn i Dublin. Już wiemy, że w sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród kilkunastu kierunków regularnych i czarterowych oferowanych z podrzeszowskiego lotniska” – przekazał Mazgaj.

Nowe trasy

Zapowiedział też, że Ryanair od kwietnia do dotychczasowych połączeń dołoży trasy do hiszpańskiego Alicante i chorwackiego Zadaru. Z kolei LOT powróci z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark w USA oraz krajową do Gdańska, zaś Lufthansa doda drugi samolot dziennie do Monachium. Będzie można także na weekend polecieć do stolicy Włoch, bowiem samoloty Wizz Air będą kursować na trasie Jasionka-Rzym w piątki i poniedziałki.

2023 rok zakończył się dla portu rekordem: obsłużono bowiem milion pasażerów.


pap/

fot. X/@LotniskoRzeszow

Skip to content