Rumunia chce kupić izraelskie drony bojowe Hermes

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Władze Rumunii zamierzają kupić od Izraela bojowe drony Hermes – poinformował w czwartek rumuński portal Hotnews. Portal podkreśla, że między rumuńskim przemysłem zbrojeniowym, a producentem dronów są na tyle dobre, że inwestycja ma być już tylko kwestią czasu.

Hotnews podkreśla, że negocjacje dotyczą dokładnie drona Hermes 450 Watchkeeper Class II, który wytwarzany jest przez izraelską spółkę Elbit. Co więcej, jak przypomina internetowy dziennik, części drona są już od dawna produkowane w zakładach tej firmy, znajdujących się w rumuńskim mieście Bacau, na wschodzie kraju.

Produkcja na terenie kraju

“Izraelczycy testują obecnie znacznie bardziej zaawansowaną wersję tego drona – Hermes 900 Starliner”, podał rumuński portal.

Hotnews wyjaśnił, że także ten model może wkrótce znaleźć się na wyposażeniu rumuńskiej armii, gdyż jego części są już produkowane na terenie Rumunii, m.in. elementy mechaniczne oraz podzespoły.

“Mógłby być on więc wytwarzany w całości w naszym kraju”, dodał portal, szacując, że na siedem systemów drona Hermes 450 Watchkeeper Class II Bukareszt może wydać około 300 mln euro. “Rumunia zdecydowała się już także na zakup dronów szturmowych Bayraktar TB2, co oznacza, że nasz kraj może wkrótce operować dwoma różnymi typami dronów”, podsumował Hotnews.

PAP/Hotnews

fot. twitter/@srbashraf

Skip to content