Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

Rumunia i Turcja zawarły umowę o współpracy wojskowej

Podziel się tym wpisem:

Portal Digi24.ro poinformował, że ministrowie obrony Rumunii i Turcji podpisali w Ankarze umowę ramową o wzmocnieniu współpracy wojskowej, dotyczącą głównie handlu w sferze obronności.

„Podczas oficjalnej wizyty w Ankarze w Turcji minister obrony narodowej Angel Tilvar podpisał ze swoim odpowiednikiem Yasarem Gulerem porozumienie ramowe między rządami Rumunii i Turcji” – powiadomił w komunikacie resort obrony w Bukareszcie.

Mocniejsza współpraca

Umowa – zgodnie z komunikatem – ma odzwierciedlać chęć obydwu stron do wzmocnienia współpracy. Pozwoli ona na rozszerzenie i pogłębienie relacji i współpracy w dziedzinie wojskowości.

Angel Tilvar – minister obrony Rumunii – nazwał Turcję „jednym z najważniejszych partnerów strategicznych Rumunii” i podkreślił, że mija sto lat od nawiązania przez oba kraje stosunków wojskowych i dyplomatycznych.

Portal Digi24.ro przypominał, że w kwietniu rumuńskie ministerstwo obrony narodowej podpisało z tureckim Baykarem kontrakt o wartości 321 mln dol. na zakup dronów TB2. Drony mają trafić do bazy sił powietrznych w rumuńskiej Timisoarze.

pap/Digi24.ro

fot. pixabay/ArtTower

Skip to content