Specjalne życzenia dla Polaków od prezydenta Zełenskiego [WIDEO]

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

„Ukraińcy zawsze będą pamiętali pomoc Polaków, jesteście naszymi sojusznikami, wasz kraj – to nasza siostra” – tak w specjalnym nagraniu zadedykowanym Polsce mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Życzenia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pojawiły się w mediach społecznościowych prezydenta.

„Jesteś naszą siostrą. Różnie było między nami, ale jesteśmy krewnymi, jesteśmy wolni” – podkreślił Zełenski dodając, że Polska i Ukraina są razem. Zwłaszcza w tak trudnym dla Ukrainy momencie.

„Gdy nasza odzyskana niepodległość miała 30 lat, Polska (była) obok. Pamiętam nasze wspólne szczęście, radowaliśmy się razem. Kiedy znowu spotkaliśmy się ze starym wspólnym wrogiem, Polska (była)obok. Ukraińcy zawsze będą to pamiętali” – zapewnił Zełenski. „Będą pamiętać, jak nas przyjmowaliście, jak nam pomagacie. Polacy to nasi sojusznicy, wasz kraj – to nasza siostra. Wasza przyjaźń na zawsze. Nasza przyjaźń na zawsze. Nasza miłość na zawsze. Razem będziemy zwycięzcami” – oświadczył Zełenski, w spontanicznym wystąpieniu w języku polskim składając Polsce życzenia z okazji Dnia Niepodległości.

„Kochana Polsko, twoja odzyskana niepodległość ma dzisiaj 104 lata i moje 104 słowa dla ciebie” – mówi Zełenski.

fot. twitter/@Europarl_PL

Skip to content