Spółki skarbu państwa mają określić swoje zaangażowanie w pomoc w odbudowie Ukrainy

Podziel się tym wpisem:

Ukraina szacuje dotychczasowe zniszczenia wojenne na 500 mld dol. W wyniku rosyjskiej inwazji uszkodzeniu lub zniszczeniu uległo nawet 30 proc. ukraińskiej infrastruktury drogowej. Jest duża szansa, że nasze spółki skarbu państwa pomogą w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń wojennych.

„Rzeczpospolita” dotarła do maila, który Ministerstwo Aktywów Państwowych rozesłało do wszystkich spółek skarbu państwa. Resort Jacka Sasina pyta w nim zarządy tych spółek m.in. o ich wcześniejsze związki z Ukrainą, ewentualne jeszcze przedwojenne plany inwestycji w tym kraju, współpracę z ukraińskimi firmami.

Chce też wiedzieć czy poszczególne spółki rozważają udział w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń wojennych, a jeśli tak, to jakie działania mogą podjąć. Ministerstwo Aktywów Państwowych zleca przy tym spółkom skarbu państwa przygotowanie odpowiedzi na te pytania do południa w najbliższy poniedziałek. Zastrzega, że szczegółowe rozmowy będą się mogły odbywać dopiero po zakończeniu działań wojennych. Dodaje jednak, że Ukraińcy postrzegają Polskę i nasze firmy jako wiarygodnego partnera i bardzo im zależy na współpracy przy odbudowie właśnie z nami.

Źródło: Rzeczpospolita

Skip to content