Transformacja cyfrowa Grupy PGE będzie realizowana przez Atende S.A. – Umowa podpisana.

Autor: Marcel Bartczak
Podziel się tym wpisem:

„Zakończyliśmy jeden z najważniejszych przetargów w Grupie PGE. To również jeden z największych tego typu projektów w Europie i jednocześnie strategiczny projekt naszej transformacji cyfrowej.” mówi Wojciech Dabrowski, prezes zarządu Grupy PGE.

Spółka PGE Systemy podpisała dziś umowę z A2 Customer Care Sp. z.o.o., spółką grupy Atende S.A.. Wykonawca zaprojektuje i wdroży nowoczesny system billingowy i CRM do obsługi klientów Grupy PGE. 

Wybór na rozwiązanie proponowane przez Atende S.A. padł 8 kwietnia, kiedy to Grupa PGE ogłosiła wyniki przetargu na przygotowanie systemów CRM i Billing dla klientów PGE Obrót i PGE Dystrybucja. Przetarg rozpoczął się we wrześniu 2021. Oferta konsorcjum A2CC Sp. z.o.o i Atende S.A. była zgodna z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia i uzyskała najwyższą liczbę punktów w kryteriach oceny ofert. Dziś, czyli 29 kwietnia 2022 r., podpisano umowę na realizację.

Wdrażanie systemów billingowych i CRM

System będzie składał się trzech elementów: dwóch systemów billingowych – odrębnych dla PGE Obrót i PGE Dystrybucja, oraz nowoczesnego systemu CRM dla PGE Obrót. 

Nowy system zastąpi obecne rozwiązania i pozwoli na szybkie wprowadzenie na rynek nowych produktów, które lepiej odpowiadać będą na oczekiwania klientów. Będzie to udoskonalenie, które ujednolici standard pracy w obu spółkach Grupy PGE i zapewni jednakowe realizowanie części procesów dla wszystkich oddziałów tych spółek. 

Rozwiązanie grupy Atende S.A. będzie komunikować się z wdrażanym przez PSE Centralnym Systemem Informacji Rynku Energi (CSIRE), a harmonogram jego wdrożenia jest ściśle powiązany z harmonogramem wdrożenia CSIRE, publikowanym przez PSE.

Prace wdrożeniowe rozpoczną się w 2023 r. a ich zakończenie ma nastąpić w 2025 r.. Wdrożenie podzielone będzie na trzy etapy – wdrożenie pilotażowe, uruchomienie systemów we wszystkich oddziałach spółek, a następnie wdrożenie dodatkowych funkcjonalności. Taki podział wdrożenia pozwoli spółkom PGE Obrót i PGE Dystrybucja dostosować się do wymogów stawianych sprzedawcom i operatorom sieci dystrybucyjnych przez PSE. 

Wykonawca

„Jestem dumny, że mamy możliwość pracować przy tym niezwykłym projekcie, w którym będziemy wykorzystywać doświadczenie spółek Grupy Atende, w tym ekspercką wiedzę A2CC pozyskaną m.in. w trakcie budowy i obsługi obecnie największego systemu billingowego w Polsce, zrealizowanego dla sektora gazowego. Projekt w PGE jest kluczowym projektem dla naszej Grupy: poza budową systemu CRM oraz billingu planujemy wspierać klienta w realizacji jego strategii transformacji, wspólnie unowocześniając i digitalizując polską energetykę” – mówi Marcin Petrykowski, prezes zarządu Atende SA.

Grupa Atende S.A. jest wiodącą polską grupą technologiczną, z 30-letnią historią w zakresie realizacji zaawansowanych projektów IT. Grupa specjalizuje się w świadczeniu nowoczesnych usług cyfrowych integracji sieci i systemów informatycznych oraz komercjalizacji autorskich rozwiązań softwarowych. Spółka A2 CC Sp. z.o.o., część grupy Atende S.A., posiada ekspercką wiedzę, pozyskaną m.in. w trakcie budowy i obsługi największego systemu billingowego w Polsce, zrealizowanego dla sektora gazowego. Oprócz tego dostarcza profesjonalne usługi doradcze, konsultingowe i programistyczne.

Projekt dla Grupy PGE jest ważnym krokiem w kierunku digitalizacji i usprawnienia procesów związanych z relacją z klientami. 

Artykuł Sponsorowany

Skip to content