W Warszawie powstał mural z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej

Podziel się tym wpisem:

Mural upamiętniający 30 rocznicę założenia Grupy Wyszehradzkiej, który powstał z inspiracji polskiej prezydencji został właśnie odsłonięty w Warszawie przy ul. Dobrej 53 na Powiślu. Dzieło to jest artystyczną wizją idei V4, czyli formatu opartego na współpracy, solidarności, przyjaźni czy dialogu.

– Wychodząc z tego trudnego roku z tarczą, chcieliśmy w ten sposób także podkreślić wagę naszego partnerstwa – podkreślił wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, który wraz z wiceministrem spraw zagranicznych Szymonem Szynkowskim vel Sęk brał udział w uroczystości odsłonięcia muralu.

Przedsięwzięcia Grupy Wyszehradzkiej

Wiceszef MSZ z kolei podczas swojego wystąpienia podkreślił, jak wiele wspólnych projektów społecznych czy politycznych udało się zrealizować w ramach Grupy Wyszehradzkiej. – Doprowadzono do końca ponad 6,5 tysiąca przedsięwzięć. Jednym z nich jest ten mural, doskonale obrazuje on obywatelską współpracę – stwierdził wiceminister Szynkowski vel Sęk.

Dzieło przedstawia ludzi, którzy wspolnie tworzą hasło „30 years of V4”. Takie same murale pojawią się niebawem w Bratysławie, Budapeszcie i Pradze. Autorką jest Magdalena Miszczak.

Skip to content