Wrześniowa konferencja CYBERSEC CEE: Regions & Cities w Krynicy-Zdrój będzie poświęcona cyberbezpieczeństwu Polski i Trójmorza

Podziel się tym wpisem:

W dniach 1-3 września w Krynicy-Zdrój odbędzie się CYBERSEC CEE: Regions & Cities, na którym będzie dyskutowana m.in. sprawa cyfryzacji Trójmorza. W konferencji organizowanej przez Instytut Kościuszki weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

Tegorocznemu wydarzeniu będzie przyświecać hasło: „w kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach”. Myśla ta zapowiada rozmowy na temat wartości związanych z nowymi technologiami, a także odpowiedzialności w cyfrowym świecie.

Większe i groźniejsze cyberataki

– Poprzez nasze hasło i dyskusje z nim związane postaramy się odpowiedzieć na kwestię niebiezpiecznych zachowań w  cyberprzestrzeni. Nie można ukryć, że są one coraz większe, a i skutki tych poczynań potrafią być druzgocące – wyjaśniła przewodnicząca Komitetu Programowego Forum CYBERSEC Izabela Albrycht.

– Krynica przez kilka dni stanie się miejscem rozmów o tym, jak działać w czasie bezprecedensowych ataków hakerskich wymierzonych w polskie państwo. Kwestią oczywistą jest fakt, że w takich przypadkach wszyscy musimy działać ponad podziałami – dodał z kolei dr Andrzej Kozłowski z Instytutu Kościuszki, czyli dyrektor programowy Krynica Goes Digital.

🇵🇱

Cyfryzacja Trójmorza

W trakcie wydarzenia CYBERSEC CEE Regions&Cities uczestnicy pochylą się nad kilkoma palącymi zagadnieniami. Dyskusje będą dotyczyć przestrzeni cyfrowej czy cyberbezpieczeństwa administracji samorządowej. Na konferencji nie mogło także zabraknąć sprawy cyfryzacji Trójmorza. Omówione zostaną wyzwania cyfrowe gospodarki, transformacji energetycznej oraz bezpieczeństwa zarówno z perspektywy Polski, jak i samej Inicjatywy.

Program jesiennego wydarzenia, a także pozytywna recenzja samego formatu została wydana podczas spotkania Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego z Radą Naukową, rektorami i przedstawicielami 14 uczelni wyższych z Małopolski. – Wierzymy, że wnioski z CyberSec   mogą nam pomóc z najważniejszymi sprawami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa, i to zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym – stwierdził burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

ródło: wpolityce.pl

Fot. Twitter/European Cybersecurity Forum – CYBERSEC

Skip to content