Życzenia z całego świata. Specjalny film z okazji Święta Wojska Polskiego

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Z okazji Święta Wojska Polskiego przedstawiciele kilkunastu armii, między innymi amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, jordańskiej, lankijskiej, litewskiej, hiszpańskiej, francuskiej, tanzańskiej i słowackiej.

„Zachęcając do wspólnego świętowania, jednocześnie dziękujemy za wszystkie życzenia, które w dniu swojego święta otrzymują żołnierze Wojska Polskiego. Zarówno te płynące z Polski, jak również życzenia od naszych sojuszników” – czytamy na Twitterze MON.

W trwającym dwie minuty filmiku zamieszczonym na Twitterze, przedstawiciele kontyngentów misji pokojowych na Bliskim Wschodzie oraz sił NATO rozlokowanych w Polsce składają życzenia polskiej armii, dziękując jednocześnie za współpracę. „Dziękujemy za współpracę i za możliwość bycia częścią zespołu. Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Święta Wojska Polskiego” – mówią brytyjscy saperzy.

„Cud nad Wisłą”

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r., nazywanej też „cudem nad Wisłą”, która przesądziła o zatrzymaniu pochodu bolszewików na zachód Europy. W 1923 r. dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego. Po upadku komunizmu – na mocy ustawy z 30 lipca 1992 r. – ponownie stał się świętem państwowym.

Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego złożył także Minister Obrony Ukrainy Oleksi Reznikov. Podkreślając zaangażowanie Polski w wojnę na Ukrainie oraz walkę o niepodległość narodu.

PAP

fot. twitter/MON

Skip to content