Badanie Institutional Investor. PGE jako jedyna polska spółka w gronie wyróżnionych za relacje inwestorskie

Podziel się tym wpisem:

Polska Grupa Energetyczna przekazała, że została wyróżniona w międzynarodowym badaniu Institutional Investor, „wiodącego światowego wydawcy z obszaru finansów”. Jak zaznaczono, PGE jako jedyna z polskich spółek trafiła do grona firm z najlepszymi relacjami inwestorskimi.

Cytowany w komunikacie spółki prezes PGE Wojciech Dąbrowski przyznał, że PGE jest dumna z wyróżnienia. Wskazał, że „relacje z inwestorami są jednym z kluczowych aspektów” działalności firmy. – To nie tylko rzetelne wypełnianie obowiązków informacyjnych, ale przede wszystkim otwarta i profesjonalna komunikacja ze wszystkimi uczestnikami rynku. Ma ona za zadanie ułatwić zrozumienie działalności spółki oraz jej strategii rozwoju – oświadczył.

Jak czytamy, „PGE otrzymała także tytuł Najbardziej Wyróżnionego Przedsiębiorstwa (Most Honored Company) dzięki o uplasowaniu się na czołowych pozycjach w największej liczbie kategorii spośród wszystkich firm użyteczności publicznej”. Spośród podmiotów działających w sektorze użyteczności publicznej, zdaniem Institutional Investor, Polska Grupa Energetyczna zasłużyła na drugie miejsce w zestawieniach uwzględniających najlepsze zespoły relacji inwestorskich, najlepsze programy IR i najlepsze wydarzenia dla inwestorów.

Z kolei kierujący zespołem relacji inwestorskich w firmie Filip Osadczuk został sklasyfikowany na drugim miejscu w kategorii „najlepszy profesjonalista z obszaru relacji inwestorskich”.

PGE przypomina w komunikacie, że badania Institutional Investor są niezależne i od ponad dwóch dekad uchodzą za „uznany na świecie ranking oceniający relacje inwestorskie, biura maklerskie i profesjonalistów branży”. Podczas badania niemal 1500 inwestorów zarządzających funduszami oraz analityków giełdowych oddaje głosy, oceniając firmy pod katem m.in. użyteczności konferencji inwestorskich, spotkań z inwestorami, znajomości biznesu i rynku czy wiarygodności.

Skip to content