Cyfryzacja państw Trójmorza. Prezes Związku Cyfrowa Polska: mamy potencjał, by być liderem w tej części Europy

Podziel się tym wpisem:

– Cyfryzacja to rodzaj rozwoju technologicznego, który potrzebuje partnerów, dlatego powinniśmy patrzeć i włączać się w to, co robią nasi sąsiedzi – powiedział w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.

W rankingu ONZ uwzględniającym cyfryzację administracji, Polska w ciągu dwóch lat awansowała z 31. na 9. Miejsce. Michał Kanownik uważa, że nasz kraj „posiada potencjał, by stać się cyfrowym liderem w tej części Europy”.

„Cyfryzacja potrzebuje partnerów”

– Myśląc o cyfryzacji polskiej gospodarki, powinniśmy przestać myśleć o istnieniu granic. Cyfryzacja to rodzaj rozwoju technologicznego, który potrzebuje partnerów, dlatego powinniśmy patrzeć i włączać się w to, co robią nasi sąsiedzi. Oczywiście z powodów gospodarczych, ekonomicznych dużo bliżej nam dziś np. do grupy państw Trójmorza, i z tego względu powinniśmy ten projekt rozwijać – powiedział w rozmowie z „GPC” prezes Związku Cyfrowa Polska.

Michał Kanownik przypomniał, że Cyfrowa Polska zainicjowała powstanie CEE Digital Coalition. Należy do niej 14 organizacji z 11 państw należących do Inicjatywy Trójmorza.

5G „zdeterminuje polską gospodarkę”

Jak czytamy, w wywiadzie, według prezesa ZCP, cyfryzacja „musi odegrać kluczową rolę w nowym programie PiS, zwanym Nowym Ładem”. Jak przekonywał, innowacyjność pozwoli Polsce na wyjście z popandemicznego kryzysu. Z tego też powodu potrzebne jest wsparcie dla branży cyfrowej.

Michał Kanownik mówił też „Gazecie Polskiej Codziennie” o roli rozwoju sieci 5G w Polsce. – Mamy ogromny potencjał, jeśli chodzi o wdrażanie, budowę sieci 5G oraz komercjalizację naszych rozwiązań na inne rynki – ocenił. Jego zdaniem sfera ta może „zdeterminować naszą gospodarkę” w nadchodzących dekadach.

Skip to content