GPW przejmie armeńską giełdę? „Patrzymy optymistycznie na ten projekt”

Podziel się tym wpisem:

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych wciąż zainteresowana jest przejęciem giełdy w Armenii. Członek zarządu GPW Izabela Olszewska mówiła też, że niewykluczone są kolejne akwizycje

e wrześniu 2020 r. GPW poinformowała, że negocjuje z Armeńskim Bankiem Centralnym przejęcie 65 proc. udziałów giełdy w Erywaniu. Transakcje przerwało nasilenie się konfliktu o Górski Karabach. Niemniej, Izabela Olszewska stwierdziła, że armeńska giełda „wciąż jest na radarze” spółki.

„Mały, ale zdrowy biznes”

Jak przekazała Olszewska, na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku Giełda Papierów Wartościowych ma przeprowadzić proces due diligence (analizę kupowanej spółki) Armenia Securities Exchange.

– To jest mały, ale bardzo zdrowy biznes, którym jesteśmy zainteresowani. Obecnie trwają pracę nad biznes planem z giełdą w Armenii, ale także Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, który wspiera i uczestniczy w tym procesie – powiedziała członek zarządu Giełdy. – Patrzymy optymistycznie na ten projekt  – dodała.

„Będziemy się przyglądać innowacyjnym spółkom”

Izabela Olszewska mówiła też o ewentualnych kolejnych akwizycjach. Jak podkreśliła, GPW jest zainteresowana bardziej obszarami „związanymi z biznesem giełdowym”. Niemniej, ważna dla spółki jest też technologia. – Będziemy przyglądali się takim również obszarom, czyli spółkom innowacyjnym – zapowiedziała.

Jak przekazał prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl, 2020 r. był dla spółki, pomimo pandemii, „okresem dynamicznego rozwoju”. – Zysk netto przekroczył 150 mln zł. Tej magicznej bariery nie udawało się wcześniej pokonać – powiedział.

Źródło: ISBnews, PAP

Skip to content