„Invest In Three Seas”. Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid o szansach na rozwój infrastruktury Trójmorza

Podziel się tym wpisem:

– Rozwiązaniem problemu infrastrukturalnych deficytów regionu, jest znalezienie sposobów na zbudowanie zaufania i przejrzystości. Tak, by inwestycje w infrastrukturę na dużą skalę były atrakcyjne także dla sektora prywatnego – mówiła podczas forum „Invest in Three Seas” Kersti Kaljulaid, prezydent Estonii.

Podczas panelu dyskusyjnego poświęconego inwestycjom w Trójmorzu, prezydent Estonii mówiła, że „należy stworzyć przestrzeń do inwestycji dla prywatnego sektora”.

Współpraca instytucji publicznych i prywatnych

Jak zaznaczyła, ośrodki państwowe, polityczne, mogą umożliwiać realizację infrastrukturalnych projektów, ale to prywatne instytucje mają środki, by je realizować.

Kersti Kaljulaid mówiła o roli przełożenia politycznej siły regionu na projekty gospodarcze. – Inicjatywa Trójmorza i Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza mają możliwość zapewnienia nam modelu współpracy sektora publicznego i prywatnego, publicznego wsparcia owocującego zaufaniem prywatnego sektora, a w związku z tym rozwojem całego regionu – stwierdziła.

Kersti Kaljulaid: region szybko się rozwija

Prezydent Estonii wskazała, że wysiłki wkładane w Inicjatywę Trójmorza „zaczynają procentować”. – Nasze marzenia związane z rozwojem rynku cyfrowego, energetyki i transportu, mogą się ziścić dzięki współpracy z sektorem prywatnym – stwierdziła.

Wskazała, że region Trójmorza szybko się rozwija. Wyraziła nadzieję, że Fundusz Trójmorza zyska środki niezbędne na realizacje koniecznych w regionie inwestycji.

Źródło i ilustracja: 3seaseu

Skip to content