Kraków-Split, Łódź-Warna. Nowe połączenia lotnicze z Polski na Bałkany

Podziel się tym wpisem:

Jak informuje Port Lotniczy im. Reymonta, od 29 czerwca otworzone zostanie regularne połączenie z Łodzi do bułgarskiej Warny. Od 11 czerwca będzie można z kolei polecieć z Krakowa do Splitu w Chorwacji.

Robert Makowski, kierownik działu Rozwoju Połączeń i Biznesu Portu Lotniczego Łódź, zaznaczył, że już w zeszłym roku czyniono starania, by otworzyć połączenie z bułgarskim kurortem. – Cały czas byliśmy w kontakcie z przewoźnikiem i zdecydowaliśmy się wrócić do pomysłu w tym roku – powiedział cytowany w komunikacie prasowym lotniska.

Przełomowy czerwiec?

Połączenie otworzy linia Voyage Air. – Wielu ekspertów twierdzi, że czerwiec może być przełomowy w walce z pandemią i stąd nasza decyzja, żeby wystartować z tym kierunkiem w ostatni wtorek czerwca – wskazał Makowski.

Łódzkie lotnisko podkreśliło w komunikacie, że czarnomorskie miejscowości „to jedno z ulubionych miejsc spędzania wakacji przez Polaków”. Jak przypominano, w pobliżu Warny znajdują się takie kurorty jak Złote Piaski czy Bałczik, które Polacy odwiedzali jeszcze w latach 70. i 80. „Od tamtych czasów w Bułgarii wiele się zmieniło, także standard hoteli, infrastruktura na plażach i w miejscowościach wypoczynkowych” – czytamy.

„Ulubiony kierunek seniorów”

Poza regularnym połączeniem Łódź-Warna, na odpoczynek do Bułgarii będzie można się wybrać wakacyjnym czarterem. „Pakiety obejmujące przelot, hotel, wyżywienie, ubezpieczenia i opiekę pilota mają w swojej ofercie wszystkie biura podróży w Łodzi i w regionie” – zaznaczono.

Z kolei dyrektor Handlowy Portu Lotniczego w Łodzi Artur Fraj powiedział, że Bułgaria „to ulubione miejsce wypoczynku seniorów”. W czerwcu ta część społeczeństwa ma być już zaszczepiona, co, jak przekonuje Fraj, pomoże w podjęciu turystycznych decyzji.

Z Krakowa do Chorwacji

Węgierska linia lotnicza Wizz Air uruchomi z kolei w czerwcu nowe połączenie z Polski do Chorwacji. Z Krakowa do Splitu będziemy mogli polecieć od 11 czerwca. Planowane są dwa loty w tygodniu – w poniedziałki i w piątki, w okresie od czerwca do września.

Nowe połączenie powiększy letnią ofertę lotniska, które obsługuje rocznie drugą największą liczbę pasażerów w Polsce. – To także impuls, nadzieja, by pozytywnie patrzeć w przyszłość – ocenił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Źródła: Polska Agencja Prasowa, Port Lotniczy Łódź

Skip to content