Krzysztof Szczerski: Inicjatywa Trójmorza ma potencjał, by być strategiczną odpowiedzią regionu na popandemiczne wyzwania

Podziel się tym wpisem:

– Inicjatywa Trójmorza posiada potencjał, aby stać się strategiczną odpowiedzią regionu na aktualne wyzwania związane z odbudową wzrostu ekonomicznego po kryzysie ekonomicznym wywołanym pandemią COVID-19 – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Polityk wziął udział w spotkaniu koordynacyjnym przed tegorocznym Szczytem Trójmorza.

KPRP poinformowała, że inicjatorem spotkania był jej bułgarski odpowiednik. To właśnie w Sofii, stolicy Bułgarii, odbędzie się w tym roku Szczyt Inicjatywy Trójmorza.

W wideokonferencji udział wzięli nie tylko przedstawiciele państw zrzeszonych w Inicjatywie, ale też partnerów strategicznych Trójmorza – Komisji Europejskiej, USA i Niemiec. Dyskutowali oni nt. kształtu deklaracji, która zostanie podpisana podczas Szczytu.

Krzysztof Szczerski: Andrzej Duda weźmie udział w Szczycie i Forum Biznesu Trójmorza

„Strony wymieniły się opiniami nt. obecnego stanu rozwoju Inicjatywy Trójmorza oraz planów pogłębienia dialogu w najbliższej przyszłości” – czytamy w komunikacie KPRP.

Kancelaria poinformowała także, że Krzysztof Szczerski zapowiedział, że prezydent Polski weźmie udział, obok innych głów państw-członków Inicjatywy, w organizowanym w Sofii Szczycie oraz Forum Biznesu Trójmorza. Bułgaria przedstawiła wstępny plan obu wydarzeń.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Fot. Marek Borawski/KPRP

Skip to content