Litwa rozdaje darmowe noclegi dla turystów odwiedzających kraj jesienią

Autor: Dr Tomasz Teluk
Podziel się tym wpisem:

Niecodzienną promocję przygotował dla entuzjastów turystyki rząd Litwy. Pierwsze 10 tysięcy osób, które zarejestrują się na stronie stayin.lithuania.travel może otrzymać darmowy nocleg, gdy zostaną tam co najmniej trzy noce.

W akcji bierze udział 500 obiektów noclegowych z całego kraju, hoteli, pensjonatów i miejsc agroturystycznych. Maksymalna cena darmowego noclegu to 65 euro. Przy rezerwacji wystarczy podać w ciągu 72 godzin wygenerowany kod. Promocja potrwa do 8 listopada.

W ramach kampanii

Wszystko w ramach kompanii „Litwa. Nie spiesz się”. Naszym północno-wschodnim sąsiadom zależy, aby spędzili w ich kraju więcej czasu. Jest to też forma pomocy litewskim przedsiębiorcom, wzorowana na polskim bonie turystycznym. Akcję organizuje Ministerstwo Gospodarki i Innowacji i agencja ds. rozwoju turystyki Lithuania Travel.

Litwa ma do zaoferowania nie tylko zwiedzanie popularnego Wilna, Kowna czy Góry Krzyży nieopodal Szawli. To także Mierzeja Kurońska z przepięknym kurortem Nida oraz niezliczone jeziora, rzeki i lasy, pełne ryb i grzybów. Jesień jest dobrym czasem na zwiedzanie tego kraju.

Turystów z Polski zaczęły obowiązywać ograniczenia epidemiczne. Należy posiadać ważny paszport covidowy bądź wykazać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego. Dodatkowo trzeba zarejestrować się, wypełniając ankietę dla podróżnych. Testy nie obowiązują dzieci do 16 roku życia.

Skip to content