Minister obrony Łotwy: przekazaliśmy Ukrainie cztery śmigłowce

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Łotewski minister obrony Artis Pabriks za pośrednictwem Twittera poinformował, że Łotwa przekazała Ukrainie cztery śmigłowce, które niebawem zostaną włączone do ukraińskich sił zbrojnych.

Portal delfi podał, że chodzi o dwa śmigłowce Mi-17 i dwa Mi-2, które przekazano Ukrainie w postaci częściowo rozmontowanej. „Zachód musi wspierać Ukrainę, dopóki całe jej terytorium nie zostanie wyzwolone z rosyjskich sił okupacyjnych” – podkreślił minister.

Pabriks zaznaczył, że pociski przeciwlotnicze Stinger, które Łotwa przekazała Ukrainie pół roku temu, przyczyniły się do opóźnienia rosyjskiej inwazji. „Teraz, kiedy ukraińscy żołnierze zaczynają w wielu miejscach kontrofensywę, podarowane przez nas śmigłowce będą wspomagać operacje militarne i ratować życie ludzkie” – dodał.

Estonia i Finlandia zamkną Bałtyk przed Rosją?

Dodał, że dla Rosji nie ma powrotu do Europy. „Dopóki Ukraina jej nie wybaczy i dopóki Rosja się nie zreformuje” – dodał.

Minister obrony podkreślił w podsumowaniu, że „jeśli wojna zakończy się na rosyjskich warunkach, Putin nie wyciągnie odpowiedniej lekcji”. „Jeśli widzi, że używając siły militarnej może osiągnąć swoje cele i ujdzie mu to na sucho, to wojna w Europie na pewno się nie skończy” – podsumował.

fot. twitter/@Pabriks

źródło: Delfi

Skip to content