„Na bieżąco monitorujemy rynki UE”. PKO BP otworzy oddział w Rumunii

Podziel się tym wpisem:

Jak czytamy na portalu wpolityce.pl, PKO BP ma otworzyć swój oddział w stolicy Rumunii, Bukareszcie. – W połączeniu z obiecującymi danymi dotyczącymi rozwoju gospodarki jest to potencjalnie dobry moment na wejście tam PKO – mówił Maks Kraczkowski, wiceprezes banku.

Jak przypomina portal, PKO BP ma już oddziały we Frankfurcie, Pradze i Bratysławie. Bank postawił na Bukareszt, ponieważ działa tam coraz więcej polskich firm.

„W Rumunii inwestują największe polskie firmy z branż m.in.: spożywczej, obuwniczej, meblarskiej, chemii budowlanej, informatycznej czy sprzętu AGD” – zaznacza wpolityce.pl. Jest to też państwo „stabilne i przewidywalne”, będące „dobrym rynkiem eksportowym”.

„Monitorujemy rynki UE”

Portal zaznacza, że otwarcie oddziałów w Czechach i Niemczech okazało się sukcesem. Cytowany w artykule Maks Kraczkowski zaznacza, że oba oddziały przekroczyły w 2020 roku „zakładane poziomy sprzedaży, dochodowości jak również liczby pozyskanych klientów”.

Jak poinformował wiceprezes PKO BP, Bukareszt nie był jedynym rozważanym celem poszerzenia działalności banku. Nie jest też ostatnim zagranicznym celem spółki, która obserwuje działania swoich klientów, coraz chętniej inwestujących na zagranicznych rynkach – Na bieżąco monitorujemy rynki Unii Europejskiej oraz aktywność naszych klientów – czytamy.

Źródło: wpolityce.pl

Foto: MOZCO Mat Szymański – stock.adobe.com

Skip to content