Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia. Fundusz Trójmorza wyróżniony

Podziel się tym wpisem:

Bank Gospodarstwa Krajowego znalazł się wśród lauretatów tegorocznej edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia. Instytucja otrzymała wyróżnienie w kategorii „Przełomowe rozwiązanie” za zainicjowanie idei Funduszu Trójmorza.

BGK przypomniał na Twitterze, że Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza to przedsięwzięcie, którego jest „pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym inwestorem”.

Jak czytamy na stronie internetowej Polskiego Radia, Nagrody Gospodarcze za „Przełomowe rozwiązanie” przyznawane są „najbardziej innowacyjnym firmom w Polsce”, zarówno startupom, jak i przedsiębiorstwom o dużym doświadczeniu, które „mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok”.

Fundusz Trójmorza

Fundusz Trójmorza to, jak czytamy na stronie BGK, „ekonomiczny wymiar Inicjatywy Trójmorza”. Jego celem jest inwestycja w infrastrukturę cyfrową, logistyczną i energetyczną w regionie. Docelowo ma dysponować 3-5 miliardami euro i uzupełniać publiczne i unijne środki.

Beata Daszyńska Muzyczka, prezes BGK, poinformowała, że w ramach prac Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza przeanalizowano 140 projektów, z czego wdrożono trzy. Wsparcie dla Funduszu zadeklarowały Stany Zjednoczone, współpracę rozważają partnerzy z całego świata, tacy jak Japonia, Korea Płd., Kanada czy Australia.

Skip to content