Niższe ceny paliw na wakacje. Orlen po raz kolejny przyszykował obniżki

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Nawet 40 gr na litrze – tyle wyniosą wakacyjne obniżki cen paliw na stacjach Orlen. Prezes Daniel Obajtek zapowiedział, że wakacyjne obniżki potrwają od 30 czerwca do 31 sierpnia 2023 roku.

Jak dodał prezes koncernu, promocja przewiduje możliwość zatankowania paliwa od 30 czerwca do 31 sierpnia br. czterokrotnie w ciągu miesiąca, to w sumie osiem tankowań do 50 litrów każde, w cenie niższej o 30 groszy od aktualnej ceny.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny rabat wyniesie 45 groszy na litrze. Rabat obejmie uczestników programu lojalnościowego Vitay – poinformował Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej.

***

PKN Orlen to koncern prowadzący działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Udział Skarbu Państwa w spółce wynosi 49,90 proc. Koncern posiada m.in. siedem rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie oraz ok. 3,1 tys. stacji paliw w Polsce, Niemczech i Czechach, a także na Słowacji, Litwie i Węgrzech. W listopadzie 2022 r. Orlen formalnie zakończył proces przejęcia GK PGNiG, największego dostawcy gazu w Polsce, a wcześniej Grupy Lotos – drugiego w kraju dostawcy paliw. Do Grupy Orlen należy też Energa, producent energii elektrycznej, oraz Anwil wytwarzający m.in. nawozy azotowe i tworzywa sztuczne.

pkn orlen/pap/

fot. twitter/

Skip to content