Pierwsze autobusy wodorowe w Czechach polskiej produkcji

Podziel się tym wpisem:

Dopravní podnik města Ústí nad Labem, czeski przewoźnik z miasta w północno-zachodnich Czechach podpisał z Solaris Bus & Coach umowę ramową na dostawę 20 autobusów napędzanych wodorem.

Umowa przewiduje, że w ciągu 8 lat przewoźnik może zamówić do 20 zeroemisyjnych autobusów Urbino 12 hydrogen. Jednakże nie jest to pierwsza umowa na dostawy polskich autobusów do Uścia nad Łabą, w systemie komunikacji miejskiej w tym mieście obecnie jeździ 44 autobusy Solaris Bus & Coach.

Polska firma produkująca autobusy Solaris 12 hydrogen podpisała już umowy ramowe z przewoźnikami z  Austrii, Francji, Holandii, Niemiec, Polski, Szwecji i Włoch. Teraz do tej grupy dołączają Czechy. Najnowszy kontrakt na dostawę nawet 20 autobusów wodorowych jest absolutnie przełomowy, gratuluję tym samym przewoźnikowi Dopravní podnik města Ústí nad Labem tej prestiżowej inwestycji – powiedział Petros Spinaris, członek zarządu Solarisa ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej.

Technologiczne zaawansowanie

Urbino 12 hydrogen ma dwa silniki elektryczne o mocy 125 kW każdy, nowoczesne zestawy ogniw paliwowych o mocy 70 kW oraz pięć zbiorników kompozytowych na wodór o łącznej pojemności 1560 l. Może pokonać na pojedynczym tankowaniu co najmniej 350 km.

Skip to content