Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

PKO BP otworzy w 2022 r. oddział w Rumunii

Podziel się tym wpisem:

Największy polski bank poinformował o planach wejścia na kolejny zagraniczny rynek. Nowy kierunek – po Niemczech, Czechach i Słowacji – to Rumunia.

O zamiarach dalszej ekspansji zagranicznej PKO BP poinformował przy okazji publikacji wyników za drugi kwartał bieżącego roku, które okazały się najwyższe w historii instytucji (1,24 mld zł zysku netto, aktywa wartości 392,62 mld zł).

Placówka w Rumunii ma powstać w 2022 roku. „Liczba klientów oddziałów zagranicznych banku na koniec II kwartału 2021 roku była o 51,3 proc. wyższa” – przekazano w komunikacie i przypomniano o oddziałach funkcjonujących w Niemczech, Czechach i na Słowacji.

Pomyślne wejście na zagraniczne rynki

– Nasza strategia rozwoju międzynarodowego okazała się sukcesem. Oddział korporacyjny na terenie we Frankfurcie, oddział w Pradze, a także oddział słowacki to dzisiaj bardzo dobrze rozwijające się oddziały – powiedział wiceprezes zarządu PKO BP. Podkreślił „duża dynamikę” wzrostu liczby klientów. Zapowiedział, że oddział w Rumunii ruszy „w ciągu kilkunastu miesięcy”.

Przypomniał też o działaniach banku na Ukrainie. – Jesteśmy tam 100-proc. akcjonariuszem KredoBanku – mówił.

Źródła: ISBNews, Polska Agencja Prasowa

Fot. MOZCO Mat Szymański – stock.adobe.com

Skip to content