Polscy turyści wśród osób najchętniej odwiedzających Węgry

Podziel się tym wpisem:

Polacy stanowili w 2020 roku trzecią najliczniejszą grupę odwiedzającą Węgry. Turyści z naszego kraju szczególnie upodobali sobie Balaton i wschód kraju, spędzając w tamtych rejonach średnio 3 noce – poinformowała Węgierska Agencja Turystyczna.

Według danych odwiedzający z Polski wydali na usługi noclegowe ponad 3 miliardy forintów, czyli około 39 milionów złotych. Z tego najwięcej przypadło na kwatery prywatne (40%), następnie na kempingi (17%) i hotele trzygwiazdkowe (15%).

Najwięcej z Krakowa i Warszawy

W 2020 roku 60% gości z Polski stanowili mężczyźni. Biorąc pod uwagę przedział wiekowy, większość pochodziła z grup 18-34 bądź 35-44 lata. Odsetek osób poniżej 18 roku życia wyniósł w ubiegłym roku 20%.

Najwięcej turystów przybyło na Węgry z województw południowych (10%), przy czym głównymi miastami skąd podróżowali turyści była Warszawa (13%) oraz Kraków (11%).

Najpopularniejszy Budapeszt

Jak już wspominaliśmy, Polacy wydali ponad 3 miliardy ft, jednak większość z tego przypada na osoby w wieku od 35 do 44 lat. Ta grupa wzmocniła węgierską turystykę łączną kwotą ponad 961 milionów forintów. Średnia opłata za nocleg wyniosła 8 tysięcy ft.

Tradycyjnie pośród najchętniej odwiedzanych miast nie mogło zabraknąć Budapesztu. Oprócz stolicy Węgier turyści z Polski najczęściej zaglądali do uzdrowiskowej miejscowości Hajduszoboszlo niedaleko Debreczyna oraz Siofok, znajdującej się na południowym wybrzeżu Balatonu.https://trimarium.pl/budapeszt-protest-przeciw-otwarciu-kampusu-chinskiego-uniwersytetu/embed/#?secret=PMcM1k7xKS

Źródło: mtu.gov.hu

Skip to content