Polska trzecim na świecie odbiorcą bezpośrednich inwestycji. „Ogłoszenia o uruchamianiu kolejnych projektów dają dużo optymizmu”

Podziel się tym wpisem:

Jak wynika z danych fDi Markets, firmy analitycznej z grupy Financial Times, 30 zagranicznych podmiotów zapowiedziało w lutym, że wyda w Polsce 1,2 mld dolarów. To wynik gorszy jedynie od USA i Hiszpanii.

„Polska znalazła się na podium pod względem liczby i wartości ogłoszonych w lutym bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ)” – czytamy na stronie PulsBiznesu.pl. Portal przekazał, że największym inwestorem jest Northvolt ze Szwecji. Firma zbuduje w Gdańsku fabrykę za 200 mln dolarów.

Do danych fDi Markets odniósł się premier Polski Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, „pomimo trudności spowodowanych pandemią Polska notuje kolejne sukcesy w przyciąganiu inwestorów”.

Inwestycje, czyli „koło zamachowe” polskiej gospodarki

„Ogłoszenia o uruchamianiu kolejnych projektów dają dużo optymizmu. Polska staje na podium jako atrakcyjna lokalizacji do lokowania długoterminowych inwestycji strategicznych” – podkreślił szef polskiego rządu we wpisie na Facebooku.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że inwestycje są „kołem zamachowym” polskiej gospodarki, a dzięki nim nasz kraj może wrócić na przedpandemiczne „tory wzrostu”.

Skip to content