Prezes BGK zapowiada powstanie mechanizmu, który będzie wspierał młode talenty Trójmorza

Podziel się tym wpisem:

– Chcemy stworzyć mechanizm, który będzie wspierał młodych utalentowanych ludzi w naszym regionie – powiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego i przewodnicząca Rady Nadzorczej Funduszu Trójmorza podczas Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec w Krakowie.

Daszyńska-Muzyczka podkreśliła podczas panelu dotyczącego infrastruktury cyfrowej, że koniecznewydatki na infrastrukturę cyfrową w naszym regionie są znacznie wyższe od tych, które należy przeznaczyć na sektor transportu i logistyki. Jak stwierdziła, powinno to być około 160 mld euro.

Jednak nie tylko infrastruktura, jak przekonywała prezes BGK, powinna być przedmiotem regionalnej współpracy. Jej zdaniem należy wspierać utalentowanych młodych informatyków w regionie.

Zdradziła, że podczas Szczytu Trójmorza w Sofii pojawiła się propozycja funduszu, „który wspierałby innowacyjne koncepcje w regionie i który wspierałby młodych ludzi z ciekawymi pomysłami”.

– To się dzieje, zaczynamy od małej skali i chcemy stworzyć mechanizm, który będzie wspierał młodych utalentowanych ludzi w naszym regionie – mówiła podczas Cybersec przewodnicząca Rady Nadzorczej Funduszu Trójmorza.

Skip to content