Prezes Funduszu Trójmorza podczas konferencji CYBERSEC: nowoczesna infrastruktura wesprze regionalną ekspansję firm

Podziel się tym wpisem:

– Stawiamy na budowę nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury technologicznej – mówił podczas konferencji CYBERSEC Piotr Karnkowski z Banku Gospodarstwa Krajowego, prezes Funduszu Trójmorza.

Należący do Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza Bank Gospodarstwa Krajowego był jednym z partnerów konferencji CYBERSEC.

„Przyciąganie inwestycji, wymiana know-how”

Podczas dyskusji nt. zielonych i cyfrowych inwestycji w ramach Inicjatywy prezes Funduszu mówił, że „nowoczesna i bezpieczna infrastruktura technologiczna przyciągnie strategiczne inwestycje krajowe”, a także „wesprze regionalną ekspansję firm i wymianę know-how”.

Piotr Karnkowski zaznaczył, że „intencją i ambicją Funduszu Inwestycyjnego Trójmorza jest oddziaływanie na więcej niż jeden kraj”. – Fundusz jest komercyjny i niezależny od jakichkolwiek decyzji politycznych – oświadczył.

Rozwój Funduszu Trójmorza

Do Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza (3SIIF) należy już 9 z 12 państw członkowskich. Założycielami były banki z Polski (BGK) i Rumunii (EximBank). Z czasem dołączały do nich podmioty z Estonii, Łotwy, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Litwy.

Podczas niedawnego szczytu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej prezydent Polski Andrzej Duda wyraził nadzieję, że już wkrótce do Funduszu dołączy Słowacja. Z kolei przewodnicząca rady nazdorczej 3SIIF Beata Daszyńska-Muzyczka mówiła w rozmowie z portalem „Biznes Alert”, że „Czesi są w trakcie procedury prawnej, która pozwoli im dołączyć im wkrótce do Funduszu”.

Źródło: BGK, CYBERSEC

Skip to content